S. Skvernelis įvertino savivaldybių pastangas kovojant su koronavirusu: kai kurios atrodo beviltiškai (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad savivaldybės pačios turėtų imtis ryžtingesnių sprendimų valdant situaciją dėl koronaviruso plitimo, o kai kurios jų šiuo požiūriu atrodo beviltiškai.

„Norėtųsi, kad savivalda pademonstruotų lyderystę, nežiūrėtų vien į Aurelijaus Verygos ar Vyriausybės akis, ką čia toliau daryti. Mes matome, kaip situacija kinta visoje Europoje, kokios priemonės priimamos, įvedamos nepaprastosios padėtys, kaip Prancūzijoje su komendanto valandomis netgi“, – Žinių radijui ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis.

„Dabar savivaldybės turi puikią galimybę pademonstruoti, ką gali. Bet matome, kad tokios savivaldybės, kaip Radviliškio, ypatingai Raseinių savivaldybė, yra kai kuriais atvejais beviltiškos. Tai nesinorėtų, kad Vilniuje tokius sprendimus reikėtų taikyti“, – pridūrė premjeras.

Raseinių rajone prieš savaitę siekiant stabdyti koronaviruso plitimą Vyriausybės sprendimu dviem savaitėms įvestas karantinas. Rajone tuo metu COVID-19 sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų savivaldybėje buvo perkopęs 1,1 tūkst. atvejų.

Sparčiai daugėjant susirgimo koronavirusu atvejų sostinėje, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras trečiadienį paragino Vilniaus miesto savivaldybę imtis griežtesnių priemonių – laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis teigė, kad šios rekomendacijos bus vertinamos, tačiau „skuboti sprendimai“ nebus priimami.

„Bet Vilnius yra mūsų sostinė, kur didžiausias absoliutus skaičius gyvenančių žmonių, (…) visos rekomendacijos yra pateiktos, bet ar jas įgyvendins, ar ne… Šiuo atveju norint net tas griežtesnes priemones įvesti reikia Vilniaus savivaldybės administracijos ir tarybos sprendimo. Kol nebus tokio kreipimosi į Sveikatos apsaugos ministeriją, tai jokių radikalesnių sprendimų būti negali“,– ketvirtadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Jis pakartojo, kad situacija visos šalies mastu dėl koronaviruso plitimo dar yra valdoma, tačiau, jei ji sparčiai blogės, teks imtis radikalesnių priemonių.

„Kol kas mes matome, kad dar galime kalbėti, jog židiniai yra valdomi, atsekamumas dar pakankamai geras yra, bet jei tokiais mastais keisis situacija, (…) jei neatsekinėsime ir bus ne židininis plitimas, reikės naudoti kitokias priemones“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Jis užsiminė, kad Vyriausybės sprendimas dėl barų darbo laiko ribojimų „gali būti priimtas bet kurią dieną“, tačiau kėlė klausimą, ar reikia tokio Ministrų kabineto sprendimo, kai spręsti ir tartis su verslu gali ir pačios savivaldybės.

Papildyta 10.33 val.

Griežtinti ekstremalios situacijos sąlygas reikės, kai nebebus įmanoma atsekti koronaviruso plitimo kelių, identifikuoti židinių, sako premjeras S. Skvernelis.

„Nepaisant tų skaičių, kurie visur blogėja, mes vis dar turime situaciją, kai vis dar galime atsekti ir plitimo kelius, ir židinius. (…) Jei artėsime prie situacijos, kai matysime, kad situacija šalies mastu tampa nebeatsekama ir kontroliuojama, reikės tas rekomendacijas versti arba Vyriausybės nutarimų nurodymais, arba operacijų vadovo nurodymais“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

„Jei nebus imtasi priemonių, situacija gali dramatiškai keistis, ir aš tikiuosi, kad Vilniaus savivaldybė pademonstruos lyderystę ir į tas rekomendacijas, kurias pateikė NVSC, įsiklausys ir priims reikalingus sprendimus“, – pažymėjo premjeras.

Premjeras pabrėžė, kad Vyriausybė negali įvesti lokalių priemonių be savivaldybės kreipimosi, o tik griežtinti taisykles visam sektoriui.

„Vyriausybė gali priiminėti dėl atskirų sektorių, kaip pavyzdys, viešojo maitinimo ar kitam sektoriui, galima tą padaryti, bet tai galios visos šalies mastu“, – teigė S. Skvernelis

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune ir dar septyniose savivaldybėse skelbiamas karantinas

Kauno klinikose įsiplieskęs koronaviruso židinys pareikalavo pirmosios gyvybės

Išmanūs namų įrenginiai – kiekvieno poreikiams

Per parą Lietuvoje – 766 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar du žmonės

Kauno „Regitroje“ – penktasis koronaviruso atvejis

Kuriems politikams užsiveria Seimo durys?

A. Veryga piktinasi „Žalgirio“ rungtynėmis: netrukus gali būti priimti ribojimai visai Lietuvai

Liberalų sąjūdis į ministrus siūlo S. Kairį: Kauno meras gali netekti patarėjo (papildyta)

V. Matijošaitis pasisakė apie rinkimų rezultatus: sveikinu laimėtojus

Į raudoną zoną patenka ir Kaunas: Vyriausybei apsisprendus karantinas gali įsigalioti dar šią savaitę