Naujoms kogeneracinėms jėgainėms sukaupta beveik 400 tūkst. tonų atliekų – Kas vyksta Kaune

Naujoms kogeneracinėms jėgainėms sukaupta beveik 400 tūkst. tonų atliekų

BNS 2020/10/14 20:46
Kas vyksta Kaune nuotr.

Lietuvoje dabar yra sukaupta beveik 400 tūkst. tonų nesudegintų atliekų, sako Aplinkos ministerijos atstovė. Pasak Agnės Bagočiutės, tiek atliekų susikaupė, nes nebuvo kur jų deginti, tačiau pradėjus veikti Vilniaus ir Kauno atliekų deginimo jėgainėms, visas tikimasi sunaudoti šilumos gamybai.

„Pagal naujausius, šių metų trečiojo ketvirčio duomenimis, yra 386 tūkst. tonų. Tiek yra saugoma ir turės būti sudeginama veikiant visoms trims jėgainėms (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos kogeneracinėms elektrinėms – BNS)“, – trečiadienį Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos nariams pranešė ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė.

„Nesudegintų atliekų laikoma, nes nebuvo pakankamai pajėgumų jas sudeginti“, – paaiškino A. Bagočiutė.

Iki šiol atliekas degino tik „Fortum“ jėgainė Klaipėdoje. „Ignitis grupės“ kartu su „Fortum“ pastatyta Kauno kogeneracinė elektrinė pradėjo veikti tik šiemet, o šių metų pabaigoje pradės veikti ir tokia pat jėgainė Vilniuje.

A. Bagočiutės teigimu, nuo 2018 metų Lietuvoje per metus vidutiniškai susidaro apie 450-500 tūkst. tonų deginti tinkamų vien komunalinių atliekų. Visose trijose jas deginančiose elektrinėse būtų galima sudeginti 615 tūkst. tonų per metus.

„Akmenės cementas“ gali sudeginti dar apie 100-120 tūkst. tonų atliekų. Lietuvos tikslas – nuo 2030 metų kasmet sukaupti ne daugiau kaip 390 tūkst. tonų degintinų komunalinių atliekų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT