Rungtynių pabaigoje buksavęs „Žalgiris“ Eurolygoje skina trečią pergalę | Kas vyksta Kaune

Rungtynių pabaigoje buksavęs „Žalgiris“ Eurolygoje skina trečią pergalę

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Belgrade iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje iš eilės. Antradienį Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje rezultatu 75:69 (19:19, 20:14, 23:27, 13:9) įveikė vietos „Crvena Zvezda“ ekipą.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiams prireikė laiko priprasti prie šeimininkų gynybos: per 4 minutes taškus pelnė tik Marius Grigonis – 2:9. Į aikštę žengęs Rokas Jokubaitis po krepšiu surado Joffrey Lauvergne ir pats drąsiai atakavo krepšį. Netrukus rezultatą lygino Luko Lekavičiaus tritaškis ir M. Grigonio baudų metimai – 11:11. R. Jokubaitis pelnė dar 2 taškus, varžovų pražangą provokavo Paulius Jankūnas, o pirmąjį kėlinį 4 taškais baigė L. Lekavičius – 19:19.

Augustine‘o Rubito metimas iš vidutinio nuotolio ir puikus Steve‘o Vasturios perdavimas L. Lekavičiui atidarė antrąjį kėlinį (23:22). Varžovams pelnius 4 taškus iš eilės, S. Vasturia atsakė dvitaškiu ir metimu iš toli, tarp kurių įsiterpė ir Martino Gebeno ataka iš po krepšio – 30:29. Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai puikiai darbavosi gynyboje, o puolime taškus vertė vidurio puolėjai: J. Lauvergne pelnė 6 taškus iš eilės, o jį keitęs M. Gebenas pridėjo 3 taškus – 39:33.

Nigelas Hayesas pataikė tritaškį su sirena, bet „Crvena Zvezda“ gretose net 11 taškų rinko Dejanas Davidovacas, išvedęs savo komandą į priekį – 42:44. N. Hayesas pataikė dar vieną tritaškį, 4 taškus pelnė J.Lauvergne ir „Žalgiris“ stabilizavo situaciją (49:49). Tada L. Lekavičius įmetė iš toli, M. Grigonis realizavo baudas, Lukas pridėjo „floaterį“ – 56:56. Trečiąjį kėlinį užbaigė aštrus R. Jokubaičio prasiveržimas ir A. Rubito 4 taškai – 62:60.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo P. Jankūno metimu po R. Jokubaičio perdavimo ir A. Rubito metimu iš vidutinio nuotolio. R. Jokubaitis pridėjo tritaškį iš kampo (69:62), bet tada daugiau nei 4 minutes abi komandos nepelnė taškų. Pirmoji tylą nutraukė „Crvena Zvezda“, artėdama iki 67:69. „Žalgiriui“ taškų reikėjo laukti iki paskutinės minutės, kai baudas sumetė L. Lekavičius. Dar kartą apsigynus, nuo baudų metimų linijos neklydo M. Grigonis ir N. Hayesas, padėję pasiekti trečiąją pergalę Eurolygoje – 75:69.

Ketvirtadienį kauniečiai sužais pirmąsias Eurolygos rungtynes „Žalgirio“ arenoje, kai joje svečiuosis Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 16 (4 rez. perd.), J. Lauvergne 12 (8 atk. kam.), R. Jokubaitis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), N. Hayesas 8 (5 atk. kam), M. Grigonis 8, A. Rubitas 8, S. Vasturia 5, M. Gebenas 5, P. Jankūnas 4 (5 atk. kam.), A. Milaknis 0, T. Walkupas 0.

„Crvena Zvezda“: J. Loydas 19 (5 atk. kam.), D. Davidovacas 11, T. Waldenas 11.