Kauno dramos teatras planuoja iki metų galo užbaigti scenos apšvietimo atnaujinimą

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) įpareigojus Kauno dramos teatrą nutraukti tris 437 tūkst. eurų vertės didžiosios scenos apšvietimo atnaujinimo konkursus, įkūrimo šimtmetį švenčiantis teatras teigia jau paskelbęs naujus konkursus ir tikisi scenos apšvietimą atnaujinti iki Naujųjų metų.

Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas sako, jog konkursai jau nutraukti ir paskelbti iš naujo.

„Privalome vykdyti tarnybos sprendimus, bet, aišku, galėtume diskutuoti, tik gaila, kad jie nediskutuoja, nes tikrai mums atrodo tos priežastys labai smulkios“, – BNS sakė E. Stancikas.

Pasak jo, lėšos apšvietimui skirtos iš Valstybės investicijų programos, jos turi būti įsisavintos iki šių metų pabaigos, todėl tikimasi, kad nauji konkursai įvyks sklandžiai.

„Tikimės, kad terminai nepasikeis, norime į juos tilpti, nes kitu atveju grėstų pinigų nepanaudojimas ir lėšų neįsisavinimas. (…) Privalome juos įsisavinti iki Naujųjų metų“, – teigė teatro vadovas.

Kauno dramos teatras nori atnaujinti didžiosios scenos meninį apšvietimą, įsigyjant įvairių prožektorių.

„Teatras švenčia šimto metų įkūrimo jubiliejų, suplanuoti ir renginiai, o didžiosios scenos apšvietimo sistemos atnaujinimas suteiktų visai kitas galimybes meniniams sprendimams“, – teigė E. Stancikas.

VPT teigimu, nutrauktame konkurse reikalavimai tiekėjams dirbtinai ribojo konkurenciją. Pavyzdžiui, perkant prožektorius, įmonės turėjo būti įvykdžiusios bent vieną sutartį, pagal kurią pardavė prietaisų mažiausiai už 150 tūkst. eurų.

„Kadangi pati įranga yra sudaroma iš atskirų elementų, o reikalaujama, pavyzdžiui, kad būtų bent viena sutartis už ne mažiau nei 150 tūkst. eurų, tai kuo tas tiekėjas yra pranašesnis už tokį tiekėją, kuris turi, pavyzdžiui, dvi sutartis po 75 tūkst. eurų, arba tris sutartis po 50 tūkst. eurų“, – BNS sakė VPT laikinoji vadovė Jovita Petkuvienė.

Anot jos, kelios sutartys po keliasdešimt tūkstančių eurų parodo tiekėjo pajėgumą, kad jis nėra tik mažmeninis pardavėjas, pardavinėjantis po vieną elementą.

Pasak E. Stanciko, naujasis konkursas turėtų baigtis lapkritį.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno rajonas – geltonoje koronaviruso zonoje: atšaukti visi suplanuoti renginiai

Vis augantys koronaviruso skaičiai: patvirtinta 950 naujų infekcijos atvejų, mirė dar 6 žmonės

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui talkins dar daugiau karių (foto)

Koronavirusas plinta ir įkalinimo įstaigose: užfiksuota 19 infekcijos atvejų

Su įkalčiais užkluptas brakonierius sužalojo Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūną

Koronavirusas užklupo Lietuvos futbolo ir krepšinio klubus: komandų gretose – 31 infekcijos atvejis

Vėlinių savaitgalį – viešojo transporto pakitimai

Kilus antrajai koronaviruso bangai daugėja nedarbingumo pažymėjimų

Ministras apie šalyje įvestus ribojimus: efektą pamatysime po dviejų savaičių

Laidos „Farai“ kūrėjams teks pagrįsti būtinybę parodyti asmenį per televiziją