Kauno rajone pasodinta 6,6 tūkst. ąžuolų giria skirta P. Plechavičiui atminti – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone pasodinta 6,6 tūkst. ąžuolų giria skirta P. Plechavičiui atminti

Valstybinių miškų urėdijos nuotr.

Karalgirio girioje Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai, P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ nariai, Lietuvos kariuomenės atstovai bei Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, atliekantys tarnybą Lietuvoje, Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, visuomenės ir kultūros veikėjai pasodino net 6600 ąžuoliukų girią generolui Povilui Plechavičiui atminti. Būtent šiemet Lietuva mini generolo Povilo Plechavičiaus 130-ąsias gimimo metines.

4 hektarų plote pasodintus ąžuolus Valstybinių miškų urėdijos miškininkai puoselės kartu su P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniais, kurie įsipareigoja šia ąžuolų giraite rūpintis kol medžiai sutvirtės ir perduoti šią tradiciją naujai kadetų licėjaus auklėtinių kartai.

„Ąžuolas lietuviams visuomet buvo ir yra labai svarbus, ir mūsų kultūroje užima ypatingą vietą. Todėl didžiuojamės, kad kasmet Lietuvoje pasodiname vis daugiau ąžuolynų. Tačiau šie ąžuolai, kurie jau po 10 metų kiekvieną iš mūsų praaugs dvigubai – bus prisiminimas apie mūsų susitelkimą įprasminant P. Plechavičiaus atminimą ir visuomet liks vieta, kuri šią atmintį saugos“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus laikinai atliekančios direktoriaus pareigas pavaduotojos ugdymui Ingridos Levickienės, mūsų gyvenimus veikia matomi ir nematomi saitai su Lietuvos žeme, tradicijomis, tautos istorija. Lietuvoje nuo gilios senovės vyrauja ypatinga pagarba medžiui. Jų sodinimo ritualu pagerbiami žymūs žmonės, įamžinami reikšmingi įvykiai.

„Ši simbolinė ąžuolų giria, sodinama generolui Povilui Plechavičiui atminti, virto mūsų kovų dėl laisvės, ryžtingumo, ištvermės ir karingumo simboliu. Pasiaukojimas ir kova neleidžia jo pamiršti. Prisimindami svarbiausius valstybės kūrėjus, jų darbus – stipriname savo valstybę. Tegul šie ąžuolai, pasodinti Karalgirio girioje, įkvepia kiekvieną lietuvį labiau mylėti savo šalį ir visada ginti jos laisvę“, – sakė I. Levickienė.

Visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ vadovas Gediminas Armonavičius teigė, jam didžiulė garbė asmeniškai, kaip LDK palikuonių įkūrėjui, prisidėti prie tokio projekto.

„Mano pagrindinis tikslas – per LDK palikuonis vienyti žmones aplink savo didingą istoriją ir jos didžias asmenybes. Ąžuolynas Karalgirio miške skirtas Generolo Povilo Plechavičiaus atminimo ir įamžinimo garbei. Be to, toks sodinimas – ir būdas kovoti prieš propagandą, kuri šiandien naudojama kaip būdas priešinti visuomenę, kalbant apie masiškai kertamus miškus. Todėl šis projektas man tampa dar aktualesnis. Karalgirio miške sukurta dar viena nuostabi lankytina vieta mus visus labiau vienys ir suartins su gamta, bei praturtins mūsų vidų savos istorijos suvokimu“, – sakė G. Armonavičius.

Valstybinių miškų urėdija įgyvendino ne vieną su ąžuolais susijusį projektą. Šiais metais vyko sambūrio „Gerumo ąžuolas“ ir prezidento Valdo Adamkaus susitikimas Kidulių girininkijoje, minint prieš dešimtmetį įveistą ąžuolyną 600-osioms Žalgirio mūšio metinėms atminti.

2018 metais Rumšiškių liaudies buities muziejuje buvo pasodinta 100 ąžuolų giraitė, kurioje įkurdinti garsiausių ir seniausių Lietuvos ąžuolų, tokių kaip Stelmužės, Mikalojaus Daukšos, Šventybrasčio ir kitų garsių ąžuolų iš visos Lietuvos, palikuonys.

2018 metų pavasarį 2100 lietuviškų ąžuoliukų, užaugintų Valstybinių miškų urėdijos medelynuose, visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ buvo pasodinti Ukrainoje, Chortycios nacionaliniame parke, saloje Dniepro upėje prie Zaporožės miesto, pagerbiant abiejų šalių laisvės kovotojus.

Per maždaug 15 metų miškininkai padidino ąžuolynų Lietuvoje nuo 16 800 iki 24 200 hektarų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA