Panemunės vienmandatė apygarda: pažįsta tik vieną, bet balsuoti neketina – Kas vyksta Kaune

Panemunės vienmandatė apygarda: pažįsta tik vieną, bet balsuoti neketina

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Nors politinės agitacijos okupavo Kauną, o iš reklaminių plakatų besišypsantys veidai miestiečius kviečia į išankstinį balsavimą, vis dėlto su kandidatais į Seimą kauniečiai dar nėra pakankamai susipažinę. Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ kalbinti Panemunės vienmandatės apygardos rinkėjai iš dešimt politikų savo apygardoje labiausiai atpažįsta vos vieną veidą.

Pažįsta, bet rinkti nenori

Tarp 10 vienmandatės Panemunės apygardos kandidatų į Seimą, kauniečių manymu, išsiskyrė tik keli matyti veidai, vienas jų ir labiausiai atpažįstamas – Aurelijus Veryga. Sveikatos apsaugos ministras rinkėjų palankumo sieks su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau kauniečiai savo balso ministrui visgi nėra linkę atiduoti. „A. Verygos nereikia, o kitų nepažįstu“, – rėžė kaunietis.

Tarp miestiečiams matytų veidų ir Gintarė Skaistė, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovė. Taip pat Drąsos kelio atstovas Jonas Varkala, tiesa, pastarąjį kauniečiai maišė su žurnalistu ir signataru Rimvydu Valatka.

„Kas vyksta Kaune“ eksperimento metu kai kurie kauniečiai buvo itin atviri ir minėjo, kad visus kandidatus reiktų išmesti, o iš naujos valdžios nieko nesitiki. „Tiek tų valdžių buvo… Ir visame pasaulyje ar daug jie padaro…“ – apmaudo neslėpė Panemunės vienmandatės apygardos rinkėja.

Kitų partijų Panemunės vienmandatėje apygardoje keliami kandidatai: Aidas Baškys (Laisvės partija), Marius Gurskas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Eglė Daiva Kanikovienė (Lietuvos socialdemokratų partija), Živilė Kleivienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Ringaudas Palubinskas (Krikščionių sąjunga), Saulius Vytas Pikšrys (Lietuvos žaliųjų partija), Linas Vitkus (Darbo partija).

Visą į Seimą vienmandatėse apygardose šiemet kandidatuojančių politikų sąrašą rasite čia.

Neaišku, kas didesnis konservatorius

VDU docento, politologo Bernaro Ivanovo manymu, nepaisant pastaruoju metu smukusio reitingo, A. Veryga turi geriausius šansus laimėti vienmandatėje Panemunės rinkimų apygardoje.

„Aišku, tas labai nepastovus, nestabilus kovidinis reikalas gali atnešti siurprizų. Tačiau įvertinus faktą, kad A. Veryga vasarą buvo vienas populiariausių, turbūt, jo šansai pakankamai dideli“, – svarstė B. Ivanovas.

Jis teigė paliekantis prognozę sveikatos apsaugos ministro naudai, nors TS-LKD šioje apygardoje keliama G. Skaistė – Kaune irgi žinoma politikė.

„Vis dėlto, įvertinus administracinį A. Verygos veikimo aspektą, jis turi labai geras galimybes. Jeigu bus antras turas, žiūrėsime. Juolab, A. Veryga pozicionuoja save kaip gerą kataliką ne be pagrindo, jis toks ir yra. Lyginant su konservatoriais, dar neaišku, kas didesnis konservatorius – G. Skaistė, ar ponas Veryga“, – šyptelėjo politilogas, pridėjęs, kad šis momentas bus svarbus.

Ministras neužleido pozicijos

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena 2016-aisiais vienmandatėje Panemunės apygardoje į Seimą kandidatavus taip pat 10 politikų, o didžiausią balsų skaičių pirmame ture surinko TS-LKD atstovas Tadas Langaitis (27,72 proc. nuo galiojančių biuletenių).

Antroje vietoje liko „valstietis“ A. Veryga (21,79 proc.), trečioje – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Linas Antanas Linkevičius (18,23 proc.). Pakartotiniame balsavime surinkęs 56,64 proc. balsų triumfavo dabartinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Tiesa, tąkart pagal TS-LKD sąrašą į Seimą patekęs T. Langaitis iš parlamento netikėtai pasitraukė. Šį sprendimą konservatorių senbuviai įvertino kaip tam tikrą išdavystę, o Seimo nario mandatas atiteko tuomet Kauno taryboje dirbusiam A. Kupčinskui, kuris sąraše buvo sekantis po T. Langaičio.

2016-aisiais į Seimą iš viso išrinktas 141 narys, 71 iš jų – tiesiogiai vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėse apygardose pagal partijų pateiktus sąrašus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 2016-ųjų Seime užsitikrino 56 parlamentarų mandatus, konservatoriai gavo 31 mandatą, socialdemokratai – 17, LR Liberalų sąjūdis – 14 mandatų.

Po aštuonis atstovus parlamente turėjo Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“, du – Darbo partija, po vieną mandatą laimėjo Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar du mandatus gavo save išsikėlę kandidatai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.