Kaune balsuoti G. Landsbergis vyko dukart: rotušėje eilę paliko R. Karbauskiui (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Kaune balsuoti G. Landsbergis vyko dukart: rotušėje eilę paliko R. Karbauskiui (papildyta)

Kas vyksta Kaune, BNS, 2020/10/07 14:11
R. Tenio nuotr.

Seimo rinkimuose išankstinį balsą Kauno Rotušėje nusprendęs atiduoti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis balsuoti vyko du kartus. Pirmąjį kartą Kauno Rotušės aikštėje nusidriekusią eilę jis paliko prieš pat atvykstant Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui ir balsą atidavė nuvykęs į Kauno kultūros centrą, kur susidarė mažesnės balsuojančiųjų iš anksto spūstys.

G. Landsbergis trečiadienio vidurdienį iš anksto balsuoti atvyko į Kauno Rotušę, tačiau kadangi čia nusidriekė ilga eilė, balso atiduoti nespėjo dėl kito suplanuoto renginio, todėl vėliau balsavo Kauno kultūros centre. G. Landsbergis sakė iš anksto balsuoti nusprendęs, nes taip yra saugiau dėl koronaviruso pandemijos.

„Mes nežinome, kaip atrodys sekmadienis, kaip atrodys susibūrimo vietos ir taip toliau. Turiu pagrindo pasitikėti, kad apygardos yra pasiruošusios, bet vis dėlto net jeigu vienas žmogus, aš, išsiimu iš sekmadienio grūsties, man rodos, tai yra saugiau tiems žmonėms, kurie sekmadienį ateis balsuoti“, – kalbėjo jis.

Jis išreiškė nerimą dėl izoliacijoje esančių žmonių, kurių registracijos skaičiai yra labai maži.

„Nenoriu įžvelgti kokios nors piktos valios Vyriausybės, kuri atsisakė anksčiau išsiųsti primenamąją žinutę, bet vis dėlto nežinodami, kaip jiems dalyvauti rinkimuose, šie žmonės gali jausti, kad iš jų yra atimta konstitucinė teisė dalyvauti rinkimuose“, – sakė G. Landsbergis.

G. Landsbergis išankstiniame balsavime Kaune / R. Tenio nuotr.

Neatmeta mažumos Vyriausybės varianto

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis neatmeta galimybės formuoti mažumos Vyriausybę, bet nuo konkrečių prognozių apie darbą po rinkimų kol kas susilaiko.

„Labai nedaug liko laukti, tai aš apsišarvavęs kantrybe, labai kviečiu ir kitus apsišarvuoti, ramiai sulaukti rezultatų“, – žurnalistams Kaune trečiadienį sakė jis.

„Kaip ir kiekviena partija mes tikimės gero rezultato. O kas tas geras – laikas parodys“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis teigia, kad „nebraižo raudonų ribų“ ir neįvardija partijų, su kuriomis į koaliciją kategoriškai neitų.

„Esame už, ne prieš, žiūrėsime, kaip atrodys tas naujas Seimas, su kokiomis galėsime sudaryti koaliciją ir įgyvendinti darbus. (Sąrašo lyderė-red.) Ingrida Šimonytė prasitarė apie mažumos Vyriausybę, tai reiškia, stiprią mažumos frakciją, remiamą kitų jėgų, aš neatmesčiau ir šito varianto, manyčiau, kad jis yra gana realistiškas. Bet vėlgi, tai yra mūsų mėgstamas būrimas iš kavos tirščių“, – sakė konservatorių lyderis.

Jis teigia, kad kol kas su kitomis partijomis dėl galimo darbo kartu derybų nebuvo, vis dėlto sako Seimo salėje „pasikalbantis su kolegomis, kurie sėdi netoliese“

„Prisiminkime, salė kaip atrodo: liberalai šalia, tai nieko nenustebins“, – sakė jis.

„Valstiečiai“ tikisi įvertinimo

Trečiadienį Kaune iš anksto Seimo rinkimuose balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis tikisi, kad po rinkimų partija vėl dirbs valdančiojoje daugumoje.

„Mūsų noras yra būti valdančiojoje daugumoje, pratęsti tuos darbus, kuriuos darėme. Žmonių valia nuspręsti, mato, ką mes padarėme per tą laiką“, – po balsavimo Kauno Rotušėje žurnalistams sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis išankstiniame balsavime Kauno Rotušėje / R. Tenio nuotr.

Jis vylėsi, kad visuomenė valdančiuosius įvertins už sėkmingą darbą koronaviruso pandemijos metu.

„Mums galbūt lengviau negu visiems kitiems, dėl to, kad, tikriausiai, pagal darbus vertino žmonės“, – svarstė politikas.

Jis neprognozavo, kiek balsų valstiečiai galėtų tikėtis ir teigė, kad situaciją parodys antras turas. Pasak R. Karbuskio, geras rezultatas rinkimuose būtų „formuoti valdančiąją daugumą“.

„Tikriausiai niekas jų nelaimės taip, kad laimėtų vieni – bus koalicijos, bus sprendžiama. Mes pergyvename, kad mūsų tie darbai, kuriuos darėme ir rinkėjų pasirinkimas nebūtų šiek tiek pakeistas socialdemokratų sprendimo būti koalicijoje su dešiniaisiais. Bet tikėkimės, kad taip neatsitiks“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Jis teigė, kad koalicijoje nenorėtų dirbti su tais, kuriems „Lietuva rūpi mažiau negu jų asmeniniai kažkokie interesai“, tačiau nebuvo linkęs atmesti jokios partijos kaip potencialaus partnerio.

„Tikriausiai nėra tokios dabar partijos, su kuria nebūtų galima dirbti“, – sakė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad bendrų pozicijų turėtų ir su opozicijoje šiuo metu esančiais konservatoriais.

„Tikiuosi, kad jų tarpe tie, kurie yra krikščionys, o ne liberalai, iš tikrųjų norės koalicijos su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, nes matome dabar ir Lukiškių aikštės klausimu, kad dalis konservatorių frakcijos narių balsuoja, nors ta dalis, kuri liberali, kategoriškai tam prieštarauja“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną, pirmadienį-ketvirtadienį vyksta balsavimas iš anksto.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA