Gyvenamųjų patalpų savininkus siūloma bausti griežčiau nei rūkalius – Kas vyksta Kaune

Gyvenamųjų patalpų savininkus siūloma bausti griežčiau nei rūkalius

BNS 2020/10/07 12:56
R. Tenio nuotr.

Gyvenamųjų patalpų, įskaitant balkonus, savininkus už rūkymą juose siūloma bausti griežčiau nei pačius rūkalius. Pastaruosius siūloma bausti 20-50 eurų, o patalpų savininkus – 30-60 eurų baudomis.

Dėl to trečiadienį sutarta Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, svarstant Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Galutinį sprendimą komitetas priims vėliau, o galutinai spręs Seimas.

„Labai nedaug, nežymiai didesnės bus. Diskutavome, ar vienodą atsakomybe taikyti. Manome, kad nėra patalpos savininko nusižengimas tiek pavojingesnis, jie panašūs, gal griežtesnė atsakomybė bus, kad jis neslėptų nelegalių nuomininkų, todėl trupučiuką pridėjom“, – BNS teigė komitete dirbantis konservatorius Stasys Šedbaras.

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis sakė, kad griežtesnė sankcija savininkams būtų naudinga.

„Griežtesnė sankcija savininkui už rūkantįjį yra gerai. Būtų ta pati sankcija didesnė ir neskatintų savininkų slėpti, kas rūkė. Sakys: rašykite man (baudą – BNS) už nenurodymą, kas rūkė, bet ne už rūkymą“, – komitete kalbėjo policijos atstovas.

Jis pabrėžė, kad sankcijos būtų taikomos tik tada, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštaraus rūkymui.

Policijai be kita ko savo iniciatyva siūloma pradėti tyrimą, jei pamatys rūkantį žmogų draudžiamoj vietoj, jei ir nebus gyventojų skundų.

Praėjusią savaitę Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždraudė rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose, lodžijose, jei bent vienas namo gyventojas tam prieštarauja.

Pagal įstatymą, rūkaliai bet kuriuo atveju privalės užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimynų patalpas. Patalpos savininkas pareigūnui privalės nurodyti rūkiusio asmens duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą), o atsisakius tai padaryti, jam grės bauda.

Sprendimą dėl Seimo priimto draudimo dar turi priimti prezidentas Gitanas Nausėda.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT