Lemiamos R. Jokubaičio baudos „Žalgiriui“ atnešė pirmą Eurolygos pergalę | Kas vyksta Kaune

Lemiamos R. Jokubaičio baudos „Žalgiriui“ atnešė pirmą Eurolygos pergalę

„BC Žalgiris“ „Facebook“ puslapio nuotr.

Pirmąją spalio dieną Pirėjo „Taikos ir draugystės“ sporto rūmuose Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo 2020-2021-ųjų Eurolygos sezoną. Nemažai klydę Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtame kėlinyje kilo į šturmą ir vietos „Olypiacos“ nukovė rezultatu 68:67 (23:18; 11:19; 13:21;21:9).

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo Joffrey Lauvergne, tačiau varžovai spurtavo ir išsiveržė į priekį – 2:8. Baudos metimą pridėjo tas pats J. Lauvergne, greitoje atakoje du taškus pelnė R. Jokubaitis, o po J. Lauvergne dėjimo žalgiriečiai priartėjo – 7:10. Pirmuosius savo taškus pelnė Marius Grigonis, o po Luko Lekavičiaus dvitaškio kauniečiai vėl persvėrė rezultatą – 11:10. Penkis taškus surinko R. Jokubaitis, iš vidutinio nuotolio pasižymėjo Augustine‘as Rubitas ir „Žalgirio“ persvara išaugo – 18:12. Tritaškį greitoje atakoje pataikė Artūras Milaknis, dar du taškus pridėjo L. Lekavičius ir po pirmojo kėlinio svečiai buvo priekyje rezultatu 23:18.

Antrojo kėlinio pradžioje iš po krepšio pataikė M. Grigonis, iš viršaus įdėjo Martinas Gebenas, dvitaškį pataikė N. Hayesas, tačiau varžovai sugebėjo rezultatą išlyginti – 29:29. Dar vienu dvitaškiu pasižymėjo M. Grigonis, tritaškį realizavo Thomasas Walkupas, tačiau varžovai įgijo pranašumą – 34:37. Per likusią ketvirčio minutę komandos taškais nepasižymėjo ir į rūbinę „Žalgirio“ krepšininkai išėjo atsilikdami trimis taškais.

Po pertraukos dvitaškiu pasižymėjo J. Lauvergne, greitoje atakoje du taškus pelnė Steve‘as Vasturia, o po to, kai du taškus su pražangą pelnė J. Lauvergne, švieslentėje degė lygus rezultatas – 41:41. Vis tik, „Olympiacos“ surengė spurtą ir pirmą kartą nutolo dviženkliu skirtumu – 41:52. Po dvitaškį pataikė L. Lekavičius ir A. Rubitas, du baudų metimus sumetė M. Grigonis, bet priartėti nepavyko – 47:58.

Paskutinį ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo M. Grigonis, tritaškį smeigė A. Milaknis, o po dar vieno taiklaus M. Grigonio metimo komandas skyrė šeši taškai – 54:60. Iš kampo tritaškį pataikė M. Grigonis, baudos metimą pataikė J. Lauvergne ir skirtumas dar labiau sumažėjo – 58:62. J. Lauvergne pataikė iš po krepšio, R. Jokubaitis pelnė du taškus su pražanga, bet skirtumas nepakito – 63:67. T. Walkupas pataikė svarbų tolimą metimą, o du taiklūs R. Jokubaičio baudų metimai likus žaisti 3,5 sekundės iki rungtynių pabaigos padovanojo „Žalgiriui“ pergalę.

J. Lauvergne pataikė iš po krepšio, R. Jokubaitis pelnė du taškus su pražanga, bet skirtumas nepakito – 63:67. T. Walkupas pataikė svarbų tolimą metimą, o du taiklūs R. Jokubaičio baudų metimai likus žaisti 3,5 sekundės iki rungtynių pabaigos padovanojo „Žalgiriui“ pergalę.

„Žalgiris“: M. Grigonis 15 (4 rez. perd.), J. Lauvergne 13, R. Jokubaitis 12, A. Milaknis 6, T. Walkupas 6, L. Lekavičius 6, A. Rubitas 4, N. Hayesas 2 (7 atk. kam.), M. Gebenas 2 (5 atk. kam.), S. Vasturia 2, P. Jankūnas 0.

„Olympiacos“: H. Martinas 12, V. Spanoulis 9 (5 rez. perd.), A. Harrisonas 8, S. Vezenkovas 8.