Garliavoje atidarytas daugiau nei milijoną eurų kainavęs futbolo stadionas – Kas vyksta Kaune

Garliavoje atidarytas daugiau nei milijoną eurų kainavęs futbolo stadionas

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Antradienį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas. Pirmieji aikštės dangą išmėgino Lietuvos futbolo jaunimo (U-15) ir Kauno rajono Garliavos rinktinių sportininkai.

Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios klebonui Gintarui Urbštui pašventinus stadioną, į aikštę išbėgo futbolininkai. Pirmieji įvartį į priešininkų vartus įmušė žiūrovų aktyviai palaikomi garliaviškiai, kurie ir laimėjo rungtynes 3:1. Po draugiškų rungtynių futbolininkai tvirtino: stadionas įrengtas gerai, žaisti jame buvo malonu, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Garliavos stadiono rekonstrukcija – bendras Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Kauno rajono savivaldybės projektas: savivaldybė finansavo stadiono įrengimą, o aukščiausios kategorijos dirbtinė aikštės danga buvo paklota už LFF lėšas.

Stadione taip pat įrengti pėsčiųjų takeliai, pritaikyti žmonėms su negalia, baigiami tiesti bėgimo takai. Už futbolo vartų įrengtos 6 metrų aukščio kamuolių gaudyklės, žiūrovams pastatytos 500 vietų lengvų konstrukcijų tribūnos bei 42 vietų dengta tribūna teisėjams ir komandų atsarginiams žaidėjams.

Futbolo stadionas Garliavoje / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Stadionas įrengtas tarp Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos ir „Garlitos“ įmonės, jo teritorija aptverta, įrengti rakinami vartai. Sporto aikštynui apšviesti suprojektuotos atramos su LED tipo šviestuvais.

Prie komplekso kūrimo prisidėjo ir Garliavos futbolo klubas. Jo vadovai Sporto rėmimo fondui pateikė paraišką ir gavo lėšų stadiono infrastruktūrai gerinti. Už projekto lėšas buvo pastatyti 7 moduliai, kuriuose įrengtos administracinės ir sporto inventoriaus saugojimo patalpos, persirengimo kabinos, sanitariniai mazgai, teisėjų kambarys.

Stadioną rekonstravo konkursą laimėjusi UAB „Kelminta“. Atliktų darbų vertė siekia 1,3 mln. Eur.

Atidarymo šventėje dalyvavęs LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius džiaugėsi stadiono darbų kokybe. „Viskas šaunu, trūksta tik švieslentės, bet meras pažadėjo, kad ir ji netrukus bus įrengta“, – šypsojosi netolimoje praeityje garsus futbolininkas, kuris pirmasis simboliškai spyrė į kamuolį.

Futbolo stadionas Garliavoje / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

„Į futbolą mes pradėjome investuoti gerokai anksčiau ir jau atnaujinome ne vieną sporto aikštyną. Džiaugiuosi, kad Garliavoje turime gražiai dirbantį futbolo klubą, kuriame žaidžia įvairių amžiaus grupių jaunimas. Vilkijoje meilę futbolui skiepija energingas treneris Oleh Fedorchak ir jo sūnus Ernestas. Futbolą pasiryžę remti mūsų partneriai, logistikos įmonė „Hegelmann Transporte“, todėl tikiu, kad Kauno rajone ši sporto šaka turi puikias perspektyvas“, – kalbėjo meras Valerijus Makūnas.

Garliavos futbolo klubo vadovas Henrikas Grigas puoselėja planus dalyvauti II ar net I Lietuvos futbolo lygoje.

Garliavos futbolo klube – daugiau kaip 200 auklėtinių. Futbolo paslapčių jame mokėsi ir Marijampolės „Sūduvoje“ šiuo metu rungtyniaujantis Vilius Stebrys, tam pačiam klubui priklausantis Karolis Gaižaitis, Panevėžyje žaidžiantis Evaldas Urmonas. Nemažai klubo auklėtinių vilki U-17 ar U-15 rinktinės marškinėlius.

Kauno rajono savivaldybė pasiryžusi atnaujinti visus sporto aikštynus. Per kelerius metus rekonstruoti Ežerėlio, Vilkijos, Neveronių, Linksmakalnio Domeikavos, Jonučių stadionai. Planuojama atnaujinti Babtų, Čekiškės, Raudondvario stadionus, kartu su LFF ir Lietuvos policijos mokykla svarstoma galimybė Mastaičiuose pastatyti dengtą futbolo maniežą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA