Koronavirusas nustatytas Kaune paskaitą vedusiam dėstytojui: izoliuotis privalo 28 studentai (papildyta)

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasekė Socialinių mokslų kolegijos (SMK) Kauno filialo studentų laiškas, kad jų mokymo įstaigos dėstytojui nustatytas koronavirusas. Studentai nerimsta, jog paskaitoje dalyvavusiems teks izoliuotis, paskaitos bus tęsiamos nuotoliniu būdu.

„SMK dėstytojui patvirtintas COVID-19, sirgdamas jis vedė paskaitą, o dabar visa grupė turės izoliuotis“, – rašė sunerimę studentai.

Studentai pranešė, jog gavo laišką iš kolegijos atstovų, kuriame nurodyta, jog šiandien, rugsėjo 29 dieną, vienam iš SMK Kauno filialo dėstytojų buvo nustatytas koronavirusas.

Rugsėjo 25 dieną, šis dėstytojas vedė paskaitą, kurioje pagal sąrašus turėjo dalyvauti 28 studentai. Studentams buvo liepta izoliuotis, o tolimesnės paskaitos, kaip jiems pranešta, bus vedamos nuotoliniu būdu.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ susisiekus su SMK Kauno filialo vadove Inga Bilinskienė, ji patvirtino, kad kolegijos dėstytojui buvo nustatytas koronavirusas ir nurodė, jog kolegija vykdo visus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymus bei imsis visų reikiamų priemonių užtikrinant studentų ir dėstytojų saugumui.

Papildyta rugsėjo 30 dieną 13.00 val.

I. Bilinskienės teigimu, apie būtiną atlikti COVID-19 testą dėstytojas sužinojo rugsėjo 27 dieną, o testo rezultatus sužinojo rugsėjo 29 dieną. Su studentų grupe paskaitas dėstytojas turėjo tik rugsėjo 25 d., kai tuo metu jam nebuvo pranešta apie tyrimo atlikimo būtinumą.

Atstovė pažymėjo, kad atlikus COVID-19 tyrimą ir sužinojus tyrimo rezultatus, dėstytojas fiziškai kolegijos patalpose paskaitų nevedė, o prieš tai vestos paskaitos metu dėstytojas jokių simptomų nejautė.

Studijų procesas perkeliamas į nuotolį

Pasak I. Bilinskienės, SMK Kauno filialo administracija rugsėjo 29 dieną sužinojusi apie dėstytojui nustatytą koronaviruso atvejį, nedelsdama apie situaciją informavo Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Siekiant užkirsti kelią viruso plitimui Kauno filialo administracija informavo dėstytojus ir studentus, kad paskaitos ir studijų procesas perkeliamas į nuotolį ir fiziškai paskaitų vykdymas kolegijoje laikinai sustabdomas.

„Atskirai buvo informuota studentų grupė, kuri rugsėjo 25 d. galimai turėjo kontaktą su dėstytoju, kuriam rugsėjo 29 d. buvo patvirtintas koronaviruso atvejis. Filialo patalpos rugsėjo 30 d. ryte buvo dezinfekuojamos. Rugsėjo 30 d. NVSC informavo kolegiją, kad 28 studentų grupė, kuri klausėsi dėstytojo paskaitos, yra priskiriama prie mažos rizikos grupės, todėl saviizoliacija nėra taikoma, tačiau šie asmenys privalo iki spalio 8 d. stebėti savo sveikatą ir pasireiškus gripui ar peršalimui būdingiems simptomams susisiekti 1808. Gauta informacija buvo išsiųsta galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju turėjusiai 28 studentų grupei“, – rašoma I. Bilinskienės komentare.

Kolegijos patalpos pastate dezinfekuotos šiandien, rugsėjo 30 dieną.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo

Prezidentūroje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Skaudi avarija Šilainiuose: smarkiai suknežinti „BMW“ ir „Škoda“ automobiliai

Dalis Lietuvos universitetų pereina prie nuotolinio mokymo

Kauno verslui – pirmasis salonas Lietuvoje

SAM patikslino registracijos taisykles prekybos centruose

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą diskusiją Kaune

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių