Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimas šią savaitę, priimdamas naują Laukinės gyvūnijos įstatymo redakciją, iš dalies uždraudė naudoti laukinius gyvūnus cirke.

„Seimas priėmė ministerijos parengtą variantą, kuriame iš dalies yra ribojamas ir laukinių gyvūnų panaudojimas cirke. Iš dalies įvesti ribojimai naudoti laukinius gyvūnus cirko pasirodymuose“, – BNS sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto ir Socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Balsys.

„Numatytos išimtys, kurių gyvūnų neįtraukti, nes buvo diskusija dėl Jūrų muziejaus“, – pridūrė jis.

Naujoje įstatymo redakcijoje nurodoma, kad cirkuose galės būti demonstruojami ar naudojami triukus, manevrus atliekantys laukiniai gyvūnai, priskiriami rūšims, įrašytoms į Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodytą sąrašą.

Jį nustatys Aplinkos ministerija.

„Nereguliuojame visko įstatymu. Man tai pasirodė šiek tiek keista, nes mes siūlėme anksčiau apribojimą, kad tiesiog negalima jokių laukinių gyvūnų naudoti cirkuose“, – BNS teigė komiteto narys konservatorius Paulius Saudargas.

„Mes tik norėjome rasti išlygą delfinariumui, bet dabar iš ministerijos atėjo tokia formuluotė, man ji pasirodė nelabai ribojanti, taip paliekame valdininkams tai spręsti“, – teigė jis.

Aplinkos ministerijos teigimu, draudimas naudoti gyvūnus cirke įsigalios kitų metų lapkričio 1-ąją, įstatyme taip pat apibrėžta ir cirko sąvoka.

„Cirkas apibrėžiamas kaip keliaujanti paroda arba kilnojamas žvėrynas, kuriame yra vienas arba daugiau gyvūnų“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad gyvūnus bus galima naudoti pasirodymams vietose, kur jie laikomi nuolatos ir nekeliauja iš vienos vietos į kitą, taip pat gali būti leista organizuoti Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodytų laukinių gyvūnų kilnojamąsias parodas.

Naujoji įstatymo redakcija, išskyrus pakeitimus dėl laukinių gyvūnų naudojimo cirke, turėtų įsigalioti kitų metų gegužės 1-ąją, ją pasirašius prezidentui.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Koronavirusas nustatytas Seimo nariui V. Simulikui

Kauno menininkų namuose pristatomas filmas apie žlugusį žymųjį „Ursus“ fabriką Lenkijoje

Žurnalistui A. Tapinui nustatytas koronavirusas: yra reikalų

Veiksmo filmas netoli Kauno: sprunkantys kontrabandininkai prarado ir prekes ir automobilį

Jiesios kraštovaizdžio draustinis – tik čia išvysi iš šakų susiformavusį Romeo ir Džuljetos balkoną

Kauno „Veneros“ vaiduoklis sukasi biurokratijos sūkuryje – pastatą įsigijo, bet pajudinti negali (foto)

Šiąnakt pereisime prie žiemos laiko – laikrodžių rodykles pasuksime viena valanda

Prestižinis Žaliakalnio rajonas: kuo tokia ypatinga jo dvasia?

Devintoje vietoje įsikūręs muziejus kviečia drąsiai sėsti ant „art deco“ baldų

Šviesoforo principu atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: Lietuva nusidažė geltonai