Kauno rajono gyventojai nuo gripo bus skiepijami nemokamai

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso (COVID-19 ligos) plitimo, 2020-2021 m. gripo sezoną pasiskiepyti yra svarbiau nei bet kada. Kauno rajono savivaldybė yra suinteresuota, kad pasiskiepytų kuo didesnė savivaldybės gyventojų dalis, dėl to rajone deklaruotus gyventojus žada skiepyti savivaldybės biudžeto lėšomis.

Pirminės sveikatos priežiūros centrai, teikiantys paslaugas Kauno rajono savivaldybėje šiemet yra užsisakę didesnius sezoninės gripo vakcinos kiekius rizikos grupės asmenims, kurie yra skiepijami valstybės lėšomis. Pageidaujantys skiepytis turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, rašoma Kauno rajono pranešime žiniasklaidai.

Rizikos asmenų grupės skiepijamos valstybės lėšomis: 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, plaučių, metabolinėmis, inkstų ligomis, bronchine astma, cukriniu diabetu, asmenys, kuriems yra imunodeficitinė būklė). Taip pat asmenys, dirbantys sveikatos priežiūros įstaigose, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigose ar nėščiosios.

Kauno rajono savivaldybės taryboje buvo pritarta, kad savivaldybės biudžeto lėšomis bus skiepijami ir tie rajono gyventojai, kurie norės pasiskiepyti, tačiau nepatenka į rizikos grupes. Švietimo, socialinių paslaugų teikimo, globos, kultūros įstaigų darbuotojams, užtikrinant jų darbo nepertraukiamumą, skiepijimas bus organizuojamas jų darbovietėse.

Kiti gyventojai, kurie nepatenka į rizikos grupes ar nėra minėtų profesinių grupių darbuotojai, nemokamai galės pasiskiepyti, prieš tai paskambinę į Kauno rajono Visuomenės sveikatos biurą tel. Nr. +370 646 93 868, +370 605 28 608, +370 67 79 49 97 ir užsiregistravę. Nemokamai bus skiepijami gyventojai, kurių deklaracijos vieta yra Kauno rajono savivaldybė.

Registracija bus vykdoma laikotarpiu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. iki 2020 m. spalio 9 d. darbo dienomis 9.00-16.00 valandomis.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Mirė Kaune karjerą pradėjęs ilgametis Lietuvos rinktinės futbolininkas M. Žaliūkas

Baltarusija uždaro sienas visiems užsienio piliečiams

Retenybė: į ekspoziciją sugrįžo svarbiausi M. K. Čiurlionio tapyti angelai

S. Malinauskas: ar konservatoriai nesugalvos V. Matijošaičio paklausti, kaip išleidžiami pinigai?

S. Skvernelis: artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo

Patvirtinti galutiniai Seimo rinkimų rezultatai: pergalė – konservatoriams

V. Matijošaitis kilti į kovą su koronavirusu kviečia visas savivaldybes

Lietuvoje – dar 8 koronaviruso aukos: dviem pacientams infekcija diagnozuota vos vakar

Pirmos pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgulos pasiruošusios veiksmui

Karantino Kaune grimasos: žmonės masiškai ruošiasi švęsti Heloviną