Mieste atsivers apžvalginė terasa su pasakiška panorama

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Naujamiestis, Žaliakalnis, Senamiestis – žvilgsnis į šiuos rajonus iš miesto centro viršaus bus galimas atlikus Vytauto Didžiojo karo muziejaus kariliono bokšto ir arkados remonto darbus, kuriuos planuojama baigti iki metų pabaigos. Naujoje terasoje į miestą bus galima žvelgti iš 33 metrų aukščio.

Apžvalginėje terasoje bus puikiai matyti atnaujinta Vienybės aikštė, senasis Karo muziejaus sodelis. Kiek toliau matysis Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, Soboras, Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčia, M. K. Čiurlionio tiltas, Rotušė, net Noreikiškių vandens bokštas ir kt. Tiesa, norint patekti į terasą, teks įveikti aukščio baimę ir įlipti į viršų įveikiant daugiau kaip pusantro šimto laiptų.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė teigė, kad planuojama atgaivinti tarpukario tradiciją – valstybinių švenčių metu bokšto apžvalgos aikštelėje turėtų iškilmingai groti trimitininkai.

Apie 500 kg. sveriantis ir daugiau kaip 15 m. ilgio esantis vėliavos stiebas nukeltas atnaujinimui / R. Tenio nuotr.

Remonto darbų metu bus ne tik sutvarkyta bokšto apžvalgos aikštelė, bet ir atnaujintas vėliavos stiebas, sutvarkytas pastato fasadas, restauruotas laikrodis. Bokšto viduje bus atnaujinti laiptai, paaukštinti jų turėklai, sutvarkytos vidaus patalpos.

Bokšte bus įrengtas įėjimas iš arkados, bokšto viduje atsiras karilionui ir karilionieriams skirta ekspozicija, bus pateikta informacija ir apie visus 49 bokšte esančius kariliono varpus, iš kurių didžiausias – Valdo ir Almos Adamkų varpas „Kaunas“. Arkadoje planuojama įrengti artilerijos ekspoziciją.

Bokšte veikia tarpukariu sumontuotas vokiečių firmos „C. F. Rochliz“ laikrodis, nupirktas už aukas ir kainavęs daugiau kaip 100 tūkst. auksinų. Šiuo metu jis atnaujinamas / R. Tenio nuotr.

1934 m. pastatyto bokšto ir arkados remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. Eur. Bokštas su karilionu ir arkada yra Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai.

Po remonto darbų į apžvalginę terasą patekti galės kiekvienas muziejaus lankytojas.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno menininkų namuose pristatomas filmas apie žlugusį žymųjį „Ursus“ fabriką Lenkijoje

Žurnalistui A. Tapinui nustatytas koronavirusas: yra reikalų

Veiksmo filmas netoli Kauno: sprunkantys kontrabandininkai prarado ir prekes ir automobilį

Jiesios kraštovaizdžio draustinis – tik čia išvysi iš šakų susiformavusį Romeo ir Džuljetos balkoną

Kauno „Veneros“ vaiduoklis sukasi biurokratijos sūkuryje – pastatą įsigijo, bet pajudinti negali (foto)

Šiąnakt pereisime prie žiemos laiko – laikrodžių rodykles pasuksime viena valanda

Prestižinis Žaliakalnio rajonas: kuo tokia ypatinga jo dvasia?

Devintoje vietoje įsikūręs muziejus kviečia drąsiai sėsti ant „art deco“ baldų

Šviesoforo principu atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: Lietuva nusidažė geltonai

Antrajame Seimo rinkimų ture iš anksto balsavo jau daugiau nei 226 tūkst. rinkėjų