Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių | Kas vyksta Kaune

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

„Betsafe-LKL“ čempionų žiedus ir taurę atsiėmę žalgiriečiai naują sezoną pradėjo užtikrinta pergale. „Žalgirio“ arenoje Lietuvos čempionai rezultatu 89:56 (23:21; 22:11; 24:7; 20:17) sutriuškino Šiaulių „Šiaulių“ komandą.

Rungtynes efektingu dėjimu pradėjo Joffrey Lauvergne, tritaškį iš kampo pataikė Marius Grigonis, tačiau varžovai buvo priekyje – 5:6. Dar keturis taškus surinko J. Lauvergne, tolimą metimą realizavo Thomasas Walkupas, bet įpusėjus kėliniui aikštės šeimininkai vis dar vijosi „Šiaulių“ krepšininkus – 12:13. Po tritaškį pataikė Steve‘as Vasturia ir Artūras Milaknis, du baudų metimus realizavo Paulius Jankūnas ir „Žalgiris“ įgijo pranašumą – 20:15. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečių komanda, tačiau po dar vieno A. Milaknio tritaškio žalgiriečiai kėlinį laimėjo rezultatu 23:21.

Antrą ketvirtį dar vienu tolimu metimu pradėjo A. Milaknis, greitoje atakoje taškus pelnė T. Walkupas ir Antanas Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 28:23. Po tritaškį pridėjo M. Grigonis ir Tomas Dimša, dėjimu iš viršaus pasižymėjo Martinas Gebenas ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 36:26. Netaiklų komandos draugo metimą dar vienu dėjimu pataisė M. Gebenas, sudėtingą metimą pataikė Lukas Lekavičius, iš viršaus įdėjo J. Lauvergne, o kėlinį dviem taškais su pražanga užbaigė L. Lekavičius – 45:32.

Po pertraukos krepšį dėjimais dukart sudrebino J. Lauvergne, Nigelas Hayesas ir T. Walkupas pridėjo po tritaškį, o žalgiriečiai įgijo rekordinę persvarą – 55:34. Baudų metimus realizavo N. Hayesas ir Rokas Jokubaitis, o iš po krepšio pataikius P. Jankūnui, M. Schillerio auklėtiniai dar labiau nutolo – 60:36. Šešis taškus pelnė Augustine‘as Rubitas, savo ketvirtą tolimą metimą pataikė A. Milaknis ir po trijų kėlinių Lietuvos čempionai varžovus triuškino didžiule persvara – 69:39.

Paskutinio ketvirčio pradžioje dar du taškus pridėjo A. Rubitas, tačiau „Šiauliai“ spurtavo ir M. Schilleris paprašė minutės pertraukėlės – 71:48. Po pertraukėlės keturis taškus pelnė L. Lekavičius, iš vidutinio nuotolio pataikė N. Hayesas – 77:53. Iš viršaus dar du kartus įdėjo J. Lauvergne, tritaškį pataikė M. Grigonis, o persvara vėl išaugo – 84:53. Po minutės pertraukėlės dar vieną tritaškį pridėjo M. Grigonis, greitoje atakoje du taškus pelnė R. Jokubaitis ir kauniečiai sezoną pradėjo pergale rezultatu 89:56.

„Žalgiris“: J. Lauvergne 16 (8 atk. kam.), M. Grigonis 12 (4 rez. perd.), A. Milaknis 12, L. Lekavičius 9, T. Walkupas 8 (6 rez. perd.), A. Rubitas 8, N. Hayesas 7, P. Jankūnas 4 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), M. Gebenas 4 (9 atk. kam.), S. Vasturia 3, R. Jokubaitis 3, T. Dimša 3.

„Šiauliai“: A. Van Vlietas 14, R. Andersonas 13 (10 atk. kam.), A. Urbonas 10.