Kauno tardymo izoliatoriuje – koronavirusas: infekcija nustatyta areštuotam nepilnamečiui

Asociatyvi / Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, Rugsėjo 18 deiną, Kauno tardymo izoliatoriuje laikomam areštantui patvirtintas koronavirusas. Tai pirmas atvejis bausmių vykdymo sistemoje, kai bausmių atlikimo įstaigoje laikomam asmeniui nustatytas šis virusas.

Nepilnametis asmuo atlikti arešto į Kauno tardymo izoliatorių atvyko rugsėjo 10 d. Pagal galiojančias tvarkas buvo izoliuotas, testuotas dėl COVID-19, kontaktų su kitais nuteistaisiais ir suimtaisiais neturėjo. Koronaviruso simptomų asmuo neturi iki šiol, rašoma Kalėjimų departamento pranešime žiniasklaidai.

Informacija apie atvejį perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, o patalpos, kuriose lankėsi susirgęs asmuo, dezinfekuotos. Nustatyta, kad su areštantu kontaktų turėjo 4 pareigūnai. Jie nuo šiandien saviizoliacijoje.

Iki šios dienos bausmių vykdymo sistemoje nebuvo nustatyta nė vieno COVID -19 atvejo bausmę atliekantiems asmenims. Darbuotojams buvo patvirtinti 4 atvejai, bet jie tiesioginio kontakto su nuteistaisiais ir suimtaisiais neturėjo. Iš viso bausmių vykdymo sistemoje atlikta beveik 2 tūkst. COVID-19 testų bausmės atlikimo įstaigose laikomiems asmenims ir daugiau nei 3 tūkst. darbuotojams.

Kalėjimų departamento vadovybė prašo visų asmenų, turinčių kontaktų su bausmių vykdymo sistemoje dirbančiais ir įstaigose laikomais asmenimis, laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis fizinio atstumo ir kt.

Turėjusiems kontaktą su sergančiaisiais – nuolat stebėti savo sveikatos būklę. Pajutus galimai COVID-19 ligos požymius (sukarščiavus, kosėjant, sunkiau kvėpuojant, praradus uoslę) nedelsiant skambinti savo šeimos gydytojui arba Koronos karštąja linija 1808.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo

Prezidentūroje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Skaudi avarija Šilainiuose: smarkiai suknežinti „BMW“ ir „Škoda“ automobiliai

Dalis Lietuvos universitetų pereina prie nuotolinio mokymo

Kauno verslui – pirmasis salonas Lietuvoje

SAM patikslino registracijos taisykles prekybos centruose

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą diskusiją Kaune

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių