Grybavimo čempionas sukūrė grybų žemėlapį: apsilankę šiuose miškuose grįšite pilnomis pintinėmis

„Facebook“ grybautojų grupės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Grybautojų socialinio tinklo „Facebook“ grupėje akys raibsta nuo grybų gausybės. Drėgni šių dienų orai dosniai apdovanojo mėgstančius grybauti. Tačiau ne visos vietos yra tiek pat dosnios: šiomis dienomis skirtingų Lietuvos regionų miškus naršantis grybavimo čempionas Vytenis Daugudis teigia, kad dosniausi šiemet yra Aukštaitijos ir Dzūkijos miškai, o Žemaitijoje grybautojams geriau nesirodyti, jei nenori nusivilti.

Daugkartinis grybavimo čempionas V. Daugudis vasaros pabaigoje nusprendė leistis į kelionę po Lietuvą tikrindamas, kuriuose regionuose grybų auga daugiausia. Iš Paluknio kilęs grybautojas vasaros pabaigoje teigė, kad Dzūkija jau seniai nebėra grybų sostinė, mat grybai kraustosi link pajūrio. Šiomis dienomis tyrinėjęs Aukštaitiją, jis įsitikino, kad joje grybai išties dygsta gausiausiai.

Savo kelionę V. Daugudis su draugais pradėjo Suvalkijoje, kurioje dar liepos mėnesį pradėjo dygti pirmieji baravykai.

„Suvalkija buvo įspūdinga – grybus vežėme tiesiog bagažinėmis, tačiau jie buvo baisiai sukirmiję. Tai nebuvo problema, nes vis tiek radome, kas juos ima – nuvažiuodavom, iškratydavom bagažinę, ir toliau važiuodavom grybauti. Kitas žygis buvo per Aukštaitiją – lankėmės Panevėžyje, Ukmergėje, Anykščiuose, Kupiškyje, liepos mėnesį čia vyravo raudonikiai. Grybauti čia buvo smagu, todėl sugrįžome dar ne kartą“, – įspūdžiais dalijasi jis.

Grybų žemėlapis / DELFI nuotr.

Pasibaigus vasarinių grybų dygimui, paskutinėmis rugpjūčio dienomis V. Daugudis vyko į Skuodo rajone vykusią grybų šventę. Pakeliui su komanda grybautojas išnaršė Kretingos ir Skuodo rajonų miškus.

„Rugpjūčio pabaiga buvo negrybingas metas, tačiau vis tiek radome nemažai voveraičių. O paskutinį savaitgalį vykome į Aukštaitiją, kai buvo pats grybų dygimo metas – fantastika, jų daugybė, visi tokie apvalučiai. Dabar kaip tik prasidėjusi masinė psichozė dėl grybų, jų pilna. Nors vasara lyg ir buvo bloga, visi buvo nusiminę, kad nieko nebus, bet baravykui neįsakysi: kai jis nori dygti, tai ir dygsta, svarbiausia, kad būtų vandens“, – sako V. Daugudis.

Lygindamas grybavimo patirtis skirtinguose Lietuvos regionuose, grybautojas pastebi, kad šiuo metu prasčiausia situacija yra Žemaitijoje.

„Iš grybautojų girdime, kad labiausiai nesiseka grybauti Žemaitijoje, Panevėžys irgi nelabai didžiuojasi savo grybais šiemet. O daugiausia grybų randama apie Alytų, Ukmergę, Anykščius, Zarasus. Buvome praėjusį savaitgalį Anykščiuose ir Ukmergėje – ten tikrai buvo smagu grybauti, grybų netrūksta“, – teigia grybavimo čempionas.

Grybautojų socialinio tinklo „Facebook“ grupėje taip pat galima pastebėti, kad šių rajonų miškai išties dosnūs grybais – pastarosiomis dienomis grupė tiesiog sprogsta nuo nuotraukų, kuriose matyti šimtai grybų. Dažniausiai prie įspūdingų laimikių nuotraukų minimi Anykščių, Prienų, Kaišiadorių, Ukmergės, Alytaus, Zarasų, Raseinių, Skuodo rajonai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Naujojo Kauno policijos vadovo tikslas: žmonės turi jaustis saugūs net ir nematydami pareigūno

Paskutinę minutę atšauktas J. Jankevičiaus šou Kaune - žymusis vedėjas saviizoliacijoje

Seime nerimsta diskusijos dėl kanapių produktų įteisinimo

Prezidentūroje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis

Skaudi avarija Šilainiuose: smarkiai suknežinti „BMW“ ir „Škoda“ automobiliai

Dalis Lietuvos universitetų pereina prie nuotolinio mokymo

Kauno verslui – pirmasis salonas Lietuvoje

SAM patikslino registracijos taisykles prekybos centruose

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą diskusiją Kaune

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių