S. Skvernelis: mąstoma įvesti privalomą gyvūnų ženklinimą

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) sudaryta darbo grupė turi per penkias dienas pateikti pirminius siūlymus, kaip užkardyti žiaurų elgesį su gyvūnais nelegaliose veisyklose.

„Žemės ūkio ministerijoj suformuota darbo grupė, ji rytoj renkasi į pirmą posėdį. Mes norime sisteminių sprendimų, kad būtų ne tik gaisro gesinimas, bet įtvirtinta ir teisėkūros prasme sisteminiai sprendimai“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, turi būti sprendžiami klausimai dėl gyvūnų ženklinimo, numatant kompensacijų mechanizmą gyventojams, užkardoma nelegali ir nustatomos taisyklės legaliai prekybai.

„Norime sisteminių klausimų (sprendimo), juos išreiškėme šiandien protokoliniu sprendimu, tikimės, kad darbo grupei nustatytas penkių dienų terminas bus pakankamais, kad galėtų bendrai suformuluoti tam tikrus pasiūlymus, kuriuos galėtų įgyvendinti tiek Vyriausybė ir pavaldžios institucijos, tiek, jei reikės, rengti projektus, kurie bus teikiami Seimui“, – spaudos konferencijoje sakė premjeras.

Prieš Vyriausybės posėdį dėl gyvūnų laikymo sąlygų vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo gyvūnų globos organizacijų, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Antradienį S. Skvernelis žurnalistams užsiminė, kad Lietuvoje reikėtų vėl įvesti privalomąjį gyvūnų ženklinimą, tačiau už tai turėtų sumokėti valstybė.

„Kažkada buvo iniciatyva įvesti čipus, čipuoti gyvūnus, matyt, prie to reikia grįžti. Tik, aišku, tai neturėtų būti našta gyventojams. Matyt, valstybė turėtų rasti lėšų ir tokiu būdu paženklinti gyvūnus“, – Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Seimas dar 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau 2016 metų vasarą Seimas atsisakė nuo metų pradžios įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo, motyvuodamas, kad dėl papildomos finansinės naštos „didžioji gyventojų dalis yra tam nepasiruošusi“.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą