Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų sporto šventėje – pusantro šimto mažųjų čempionų

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Mankštos, šokiai, estafetės, daug šypsenų ir pakili emocija – tai ryškiausi prisiminimai, ilgam pasilikę atmintyje mažiesiems kauniečiams. Kauno miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinių sporto šventėje „Startukas“ pusantro šimto darželinukų išbandė jėgas žaismingose rungtyse su profesionaliais treneriais. Jų pastangas vainikavo pelnyti pirmieji trofėjai.

Praėjusį penktadienį Nacionalinės futbolo akademijos aikštynas aidėjo nuo vaikų klegesio. Futbolo aukštumų siekiančius atletus ir jų kasdienes treniruotes čia trumpam pakeitė būrys auklėtinių iš įvairių Kauno miesto vaikų lopšelių-darželių. Laikantis visų šiandienai būtinų saugumo reikalavimų, atskirose erdvėse mažųjų dalyvių komandas pasitiko vaikų sporto treneriai.

„Stipriausi įpročiai formuojasi nuo pat mažumės, o didžiausią įtaką jiems turi asmeninės patirtys. Todėl su fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena ir jų nauda žmogui vaikus verta supažindinti kuo anksčiau. Vien pasakojimų čia nepakanka – jiems reikia realaus veiksmo, kuriame dalyvautų patys. Būtent tai ir suteikia tokios sporto šventės“, – kalbėjo renginį organizavusios Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė.

Sporto šventė „Startukas“ / Organizatorių nuotr.

Tokius pašnekovės žodžius patvirtino ir treneriai, sėkmingai debiutavę „Startuko“ projekte. Pasak jų, smalsumas ir vikrumas yra kertinės savybės, kurias pasitelkus, galima ugdyti vaikuose norimas fizinio aktyvumo vertybes. Labai svarbu atrasti tam tinkamiausią būdą ir formą.

Smagios atrakcijos – būtent vienas iš rezultatyviausių metodų. Ne vien taurės ir kiekvienam įteikti medaliai džiugino mažuosius sporto šventės dalyvius. Ypatinga staigmena jiems tapo personažai iš daugelio pamėgtų istorijų – šuniukas policininkas Čeisas, aviukas Šonas ir pelytė Minė.

Sporto šventė „Startukas“ / Organizatorių nuotr.

„Vaikų šypsenos, energija ir pasitikėjimas savo jėgomis – geriausias atpildas po renginio. Tuo pačiu tai yra puiki iliustracija, kad tokios iniciatyvos – reikalingos ir išties naudingos. Atsiimdami medalius vaikai pažadėjo, kad mankšta ir intensyvesnis sportas taps jų kasdienės rutinos dalimi. Tikimės, kad jie taps pavyzdžiu ir savo tėveliams“, – po renginio šypsojosi viena jo koordinatorių, Saugaus vaiko mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Eglė Rakauskienė.

Sporto šventė „Startukas“ surengta bendradarbiaujant su socialiniais partneriais – Lietuvos masinio futbolo asociacija ir Lietuvos sporto universitetu. Šįkart dalyvių gretas energingai užpildė Kauno Aleksoto, „Žuvinto“, „Kūlverstuko“, „Klumpelės“, „Nežiniuko“ ir „Lakštutės“ lopšelių-darželių auklėtiniai.

Sporto šventė „Startukas“ / Organizatorių nuotr.

Organizatoriai nusiteikę tęsti projektą ir į turiningas sportines veiklas įtraukti daugiau Kauno miesto ugdymo įstaigų. Pastaruoju metu lemiamu faktoriumi tampa epidemiologinė situacija visoje šalyje, tačiau šiandieninėmis sąlygomis organizatoriams pavyksta susidoroti su užduotimi, užtikrinant saugias galimybes papildomam vaikų užimtumui.

Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla – viena pagrindinių miesto neformaliojo ugdymo įstaigų, organizuojanti po pamokines, prevencines veiklas, edukacinius užsiėmimus.

Kauno miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų sporto šventė „Startukas“ yra projekto „Aktyvus Kaunas“ renginys. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija.

Rugsėjo pabaigoje numatyta surengti šventę „Sportietis“ Kauno miesto bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą