Istorinio ralio „Kauno ruduo 2020“ programa keičiasi – daugiau veiklų lankytojams – Kas vyksta Kaune

Istorinio ralio „Kauno ruduo 2020“ programa keičiasi – daugiau veiklų lankytojams

Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 19 d. šalies automobilių sporto mėgėjai vėl rinksis Kaune, kur Rotušės aikštėje bus duotas startas jau 47-tajam raliui „Kauno ruduo 2020“.

Ši šventė vyks ne tik Kaune, bet ir Kauno rajone bei Šakiuose, kur ralio dalyvių ir sirgalių lauks ne tik atkaklios lenktynės, bet ir daug atraktyvių, edukacinių erdvių.

Tai lenktyninių automobilių simuliatoriai, sportinių automobilių specifikacijos ir techninių galimybių pristatymas, saugaus vairavimo ir saugaus eismo mokymai, automobilių sportą populiarinančių edukacinių techninių veiklų pristatymas, klasikinių automobilių ekspozicija, muzika ir daugybė kitų pramogų.

Šeštadienį, rugsėjo 19-ąją, 9.45 val. Kauno Rotušės aikštėje įvyks iškilmingas ralio atidarymas, o po šios ceremonijos lenktyninių automobilių kolona patrauks į Lampėdžius, link Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos aikštelės teritorijoje vyksiančių varžybų ir į Šakius, kur sportininkų laukia greičio ruožai.

Simuliatoriai, sportiniai automobiliai, saugaus vairavimo ir saugaus eismo mokymai vyks tam skirtose erdvėse net trijose vietose: 2020.09.19 Kaune, Rotušės aikštėje, lenktynių starto vietoje (nuo 9:30 iki 19:00 val.)

Kauno ruduo 2020 ralis / Organizatorių nuotr.

Kauno rajone VDU-ŽŪA (Universiteto g.8 a.) Akademijos miestelis, 4 rūmai, paviljone Nr.2. (nuo 10:00 iki 18:00 val.) Šakiuose Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro aikštelėje, (V. Kudirkos g. 64) (nuo 12:00 iki 18:00 val.)

Dalyvių skaičius dėl COVID-19 sąlygų labai ribotas, todėl, organizatoriai norinčius skatina registruotis kuo skubiau. Laimėtojai turės galimybę susikauti lenktynėse jau nebe kompiuterio ekrane, o realiomis sąlygomis, Kaune „Vilko kartodrome“, 2020 m. rugsėjo 27 d.

Kauno ruduo 2020 ralis / Organizatorių nuotr.

Ralis „Kauno ruduo“ – vienos seniausių automobilių sporto varžybų, kurios prasidėjo dar 1974-tais metais ir nuo to laiko organizuojamos kasmet. Jų istorija tęsėsi ir sunkiausiais šaliai blokados metais, kai katastrofiškai stigo degalų, tačiau auto sporto profesionalų bei mėgėjų nuo kasmetinio renginio neatitraukė niekas.

Dabar šių lenktynių veteranai prisimena, kaip visi, kas tik turėjo, iš slaptaviečių negailėdami traukė net menkiausias degalų atsargas ir pylė jas į sportinių automobilių bakus, kad tik tęstųsi kraują kaitinanti ralio istorija.

Raliui „Kauno ruduo“ pirmajam iš šalyje rengiamų automobilių sporto varžybų 1981 m. suteiktas tarptautinio ralio statusas, todėl šis renginys kasmet sulaukia dalyvių iš viso pasaulio ir kelioms dienoms Kauno miestą ir rajoną paverčia tikra ralio trasa.

Kauno ruduo 2020 ralis / Organizatorių nuotr.

Istorinis ralis dedikuotas nusipelniusių sporto meistrų, automobilių sporto legendų, brolių Arvydo ir Kastyčio Girdauskų atminimui.

Šiemet, esant ekstremaliajai situacijai, renginį organizuoti buvo itin komplikuota. Dalis sportininkų iš užsienio šalių ralyje dalyvauti negalės dėl pandemijos suvaržymų. Tačiau atėjusiems į sporto renginį nusivilti tikrai neteks dėl įvairiapusiškos veiklų gausos.

Šiais metais ralį „Kauno ruduo“ rengianti Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su miesto vadovais ir kitais partneriais neapsiriboja vien tik sportine renginio dalimi, todėl pastebimai išaugo visuomenės dėmesys renginiui.

Dalyvauti lenktynėse jau užsiregistravo 111 automobilių sporto entuziastų, kurie siekia suteikti galimybę su šia sporto šaka susipažinti kuo daugiau besidominčių, o galbūt ir atrasti naujų talentų.

Todėl šiais metais sudaryta speciali edukacinė programa, kurios metu dalyviai galės ne tik apžiūrėti retro technikos ekspoziciją, bet ir susipažinti su profesionaliais lenktynininkais, daugkartiniais čempionas ir nugalėtojais, išklausyti jų pasakojimus bei išbandyti unikalius, lenktyninius simuliatorius.

Projektas finansuojamas švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sporto rėmimo fondo bei programos „Iniciatyvos Kaunui“ lėšomis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.