Kauno rajone išgelbėti gyvūnai patyrė tikrą pragarą: pažeidė balso stygas, kad šuo nelotų

LSMU nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaip jau rašyta, praėjusio penktadienio naktį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Kauno rajone atliktos patikros metu išgelbėjo 81-ą siaubingomis sąlygomis laikytą šunį. Patikros metu nustatyta, kad šunų nepriežiūra akivaizdžiai neatitinka gyvūnų gerovės reikalavimų, dėl ko dauguma augintinių patyrė odos, ausų, dantų, pėdų pažeidimus ir gyveno nuolatinėje kančioje.

Visus išgelbėtus šunis apžiūrėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos fakulteto Dr. L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos specialistai, jiems suteikta reikiama pagalba.

Kaip LSMU pranešime žiniasklaidai teigia klinikos vadovė doc. Birutė Karvelienė, išgelbėtų gyvūnų sveikata, psichinė būklė, elgsena yra neabejotinai sutrikusi.

Ausų uždegimu sergančio gyvūno gydymas / LSMU nuotr.

„Gyvūnai sulysę, apnikti endo ir ektoparazitų, baikštūs, nežino, kas yra eilinis pasivaikščiojimas lauke ir gamtinių reikalų atlikimas. Šiuo metu stebime paraudusias edemiškas pėdas, peraugusius nagus. Šie pažeidimai sukelia judėjimo pokyčius. Taip pat matomi seni randai: labai tikėtina, kad šie gyvūnai buvo kankinami“, – tvirtino gyvūnų klinikos vadovė.

Įvertinus visų šunų būklę nustatyta, kad dvylikai gyvūnų (9 suaugę ir trys jaunikliai) reikia atlikti skubius, detalius, instrumentinius tyrimus, todėl jie pristatyti į Dr. L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų kliniką.

Apžiūros metu vienam gyvūnui nustatytas nenatūraliai atsiradęs balso stygų pažeidimas. Tai kelia įtarimą, kad balso stygos buvo pažeistos tam, kad gyvūnas nelotų, jam nustatytas šimtaprocentinis balso praradimas. Tokią procedūrą gyvūnams atlikti yra draudžiama.

Ultragarsinis tyrimas šuningumo įvertinimui / LSMU nuotr.

Kitam gyvūnui nustatytas tonzilitas, stebimas atsiradęs galimai onkologinis darinys, blokuojantis balso stygas. Diagnozei patvirtinti reikia atlikti biopsiją ir tolimesnius tyrimus.

Dėl sparčiai blogėjančios būklės, vienai jauniklių besilaukiančiai kalei skubiai atlikta Cezario pjūvio operacija. Dar vienam šuniui dėl skausmingo ausų uždegimo taikomas ypač sudėtingas gydymas.

Šiuo metu dalis išgelbėtų gyvūnų laikomi gyvūnų priežiūros centre „Nuaras“, kiti, kuriems reikalinga pagalba, visą parą stebimi LSMU smulkių gyvūnų klinikoje.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius kviečia būti turistais savame krašte: nuolaidos, renginiai ir kitos veiklos

Kauno prokuratūroje atliktas auditas: atnaujinti nutraukti tyrimai, įsteigtas naujas skyrius

Atnaujintas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas - kai kurioms bus išimčių

Jau trečiąkart bus renkami geriausi metų vaistininkai

Kėdainiuose esančios „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Kauniečiai sukilo dėl siauroje gatvelėje planuojamo daugiabučio

Prie „Vaikystės lobių“ atkastas „lobis“ ant kojų pastatė specialiąsias tarnybas

Tokios trumpos parodos Kaune dar nebuvo: tetruko vos dvi valandas (foto)

R. Daškevičiaus žmogžudystės užsakymu įtariamas nusikalstamo pasaulio šulas namą Kačerginėje pavertė tvirtove

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai