Prasidedančios tarptautinės oro gynybos pratybos neaplenks ir Kauno

Asociatyvi / Lietuvos kariuomenės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, rugsėjo 14 dieną, startuoja tarptautinės antžeminės oro gynybos vienetų pratybos „Tobruko palikimas 2020″. Iki rugsėjo 25 d. truksiantys oro gynybininkų mokymai vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse.

Pagrindinis Lietuvoje vyksiančių pratybų „Tobruko palikimas 2020″ tikslas – treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų padalinius vykdyti sąveikos ir taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras ir tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Pratybomis siekiama didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą, tokiu būdu gerinant pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui. Pratybose „Tobruko palikimas 2020″ dalyvaus apie 950 karių iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos.

Sąjungininkai į pratybas atsigabens tokias oro gynybos sistemas, kaip „PATRIOT“, „SAMP/T“, „Avenger“, „Mistral“, „RBS 70″, „GROM“, „Poprad“, „Stinger“.

Pratybų metu tarptautiniai antžeminės oro gynybos vienetai bus sujungti į bendrą vadovavimo bei valdymo sistemą ir vykdys kovos su oro taikiniais veiksmus. Rengiant karius ir padalinius bus siekiama užtikrinti koordinuotų veiksmų vykdant mūšį įvairiais metodais bei deleguojant atsakomybes už mūšio valdymą skirtingų lygių vadams atsižvelgiant į kompleksinį, tik šioms pratyboms skirtą, scenarijų.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali

Mokymai medikams kvepia afera: SAM sumokėjo keliasdešimt kartų brangiau

Koronavirusas Kaune: infekcijos užkratas sparčiai plinta muzikiniame teatre ir policijos komisariate

Per parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis

Tarp kandidatų Savanorių apygardoje – Matijošaitis: ar tai sutapimas?

Seimas priėmė draudimus dėl rūkymo balkonuose (papildyta)

Koronavirusu serga apie 30 policijos pareigūnų

Skaitytojai: Kauno poliklinikos liko be ryšio (papildyta)

Atnaujinta registracija į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus

Triukšmautojams ateina sunkūs laikai: planuose didesnės baudos ir veiklų ribojimas