Dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo N. Venckienė kreipėsi į teismą

Asociatyvi / „Jūsų Panevėžys“ / R. Ančerevičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Per apkaltą pašalinta buvusi parlamentarė Neringa Venckienė teismui skundžia Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti jos kandidate į Seimą.

Skundus su prašymu naikinti VRK sprendimą pirmadienį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateikė N. Venckienė ir „Drąsos kelias“, pranešė partija.

Anot partijos, VRK sprendimas turi būti panaikintas, nes šalies įstatymai „nedraudžia po apkaltos praėjus šešeriems metams dalyvauti rinkimuose, o tai atitinka Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus“.

VRK praėjusią savaitę neregistravo N. Venckienės kandidate į Seimą remdamasi Konstitucinio Teismo išaiškinimu, jog per apkaltą pašalintas asmuo negali eiti pareigų, kurioms būtina konstitucinė priesaika. Pasak teismo, tokią nuostatą pakeisti galima tik pakeitus Konstituciją.

N. Venckienė laikosi pozicijos, kad jos atvejui turėtų galioti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas nušalintojo prezidento Rolando Pakso byloje, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvenciją uždrausdama jam būti renkamam į parlamentą. Strasbūro teismas 2011 metais nusprendė, kad draudimas iki gyvos galvos dalyvauti rinkimuose yra neproporcingas.

Sprendimą priėmę VRK nariai pabrėžė, kad EŽTT išaiškinimai tik sudaro pareigą įstatymų leidėjams patikslinti reguliavimą, galimai neatitinkančio Žmogaus teisių konvencijos, o ne yra taikomi tiesiogiai.

2014 metais Seimas panaikino „Drąsos kelio“ atstovės, buvusios teisėjos N. Venckienės mandatą. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad N. Venckienė sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją daugiau kaip pusę metų nelankiusi parlamento posėdžių.

N. Venckienė pabėgo į JAV dėl prokurorų kaltinimų nevykdžius teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai ir piktnaudžiavus vaiko atstovo teisėmis.

Ji pernai grąžinta į Lietuvą, šiuo metu bylą dėl keturių nusikalstamų veikų nagrinėja Panevėžio apygardos teismas.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune ir dar septyniose savivaldybėse skelbiamas karantinas

Kauno klinikose įsiplieskęs koronaviruso židinys pareikalavo pirmosios gyvybės

Išmanūs namų įrenginiai – kiekvieno poreikiams

Per parą Lietuvoje – 766 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar du žmonės

Kauno „Regitroje“ – penktasis koronaviruso atvejis

Kuriems politikams užsiveria Seimo durys?

A. Veryga piktinasi „Žalgirio“ rungtynėmis: netrukus gali būti priimti ribojimai visai Lietuvai

Liberalų sąjūdis į ministrus siūlo S. Kairį: Kauno meras gali netekti patarėjo (papildyta)

V. Matijošaitis pasisakė apie rinkimų rezultatus: sveikinu laimėtojus

Į raudoną zoną patenka ir Kaunas: Vyriausybei apsisprendus karantinas gali įsigalioti dar šią savaitę