Kaune įsiplieskė karas dėl saviizoliacijos: kaimynai nespėja kviesti policijos

Skaitytojo nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kaunietis, kuris susirūpino dėl savo kaimyno elgesio. Šis, grįžęs iš užsienio, privalėjo izoliuotis, tačiau, kaip teigia skaitytojas Dalius (vardas ir pavardė redakcijai žinoma), vyras ne tik paliko saviizoliacijos vietą jau sekančią dieną, bet ir gyvena kartu su šeimos nariais, kurie po kontakto su galimai užsikrėtusiu giminaičiu keliavo į darbą.

Skaitytojas baiminasi, kad kaimynas kerštauja, dėl pranešto nusižengimo pareigūnams, tačiau Dalius susiduria su problema, jog policijos pareigūnai, anot jo, nereaguoja į vyro skundus ir neužtikrina Panemunės ir Kauno gyventojų saugumo.

Po pirmo pranešimo sulaukė pasekmių

Panemunėje, Vaidoto gatvėje esančiame name su septyniais butais, anot skaitytojo, tris butus valdo tie patys žmonės – viename iš jų gyvena rugpjūčio 28 d., iš Jungtinės Karalystės grįžęs vyras, kuriam yra privaloma saviizoliacija iki rugsėjo 11 d.

„Mums sužinojus, kad kaimynas grįžo, jau kitą dieną, šeštadienį, pastebėjome, kad yra pažeidžiamos saviizoliacijos taisyklės – žygiavo į maisto produktų parduotuvę. Nufilmavome, kreipėmės į tarnybas, atvažiavo policijos pareigūnai, pateikėme medžiagą, kad jis nesilaiko įstatymo“, – istoriją pradėjo Dalius.

Kaip teigia kaunietis, piliečiui skirta pusė minimalios baudos už saviizoliacijos reikalavimų nesilaikymą – 250 eurų. Tiesa, išrašyta ji elektroniniu būdu, mat kontaktuoti su izoliacijoje esančiu vyru pareigūnai negalėjo.

Šeštadienio išvakarėse į saviizoliacijos vietą atvyko vyro brolis, su kuriuo, kaip teigia skaitytojas, jie vartojo alkoholį, linksminosi.

Kaimynas išliejo tulžį dėl skundo

Dalius iš kart pagalvojo apie blogiausią scenarijų, jog kaimynas gali kerštauti, supykęs dėl paskirtos baudos. Dėl nenuspėjamo ir galimai agresyvaus jaunuolio elgesio pareigūnai patarė kreiptis bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, teigė, kad tarnybos sureaguos, atvažiuos ir suvaldys situaciją.

„Praėjus kelioms valandoms po policijos apsilankymo, minėtas žmogus atbėgo pas mane į kieme esantį automobilinį namelį ir bandė užpulti. Aš nufotografavau, veiksmus užfiksavo ir lauko kamera, vėl išsikviečiau pareigūnus, paaiškinau jiems, kad po paskirtos baudos vyras mane puola“, – išgąstį sukėlusią situaciją nupasakojo jis.

„Šitie dalykai mums neįdomūs, užfiksavome, kad jis yra namuose. Kreipkitės į epolicija.lt, kelkite nufilmuotą medžiagą, Panemunės komisariato pareigūnai turi atvažiuoti, pradėti tyrimą“, – tokius žodžius esą išgirdo atsakingas kaunietis.

Skaitytojas pastebėjo, kad apklausos jokios nebuvo, policija dėl išpuolio nieko nesiaiškino. Jiems pabandžius įsijungti epolicija.lt portalą su tinklapiu susitvarkyti nepavyko, po valandos bandymų užsiregistruoti ir nusiųsti reikiamą medžiagą vyras su žmona nuleido rankas.

Pareigūnai į pranešimus nereagavo

Kitą dieną panemuniškiams darbuojantis kieme, asmuo vėl atbėgo aiškintis. Vyras skambino 112, tačiau šįkart policija nė neatvažiavo. Pirmadienį parvykėlis buvo pastebėtas einantis į viešojo transporto stotelę. Istorija pasikartojo, žmonės apsižodžiavo – atvykus pareigūnams, kauniečiai prašė sudrausminti kaimyną, kad šis laikytųsi izoliacijos ir nekeltų potencialios grėsmės visuomenei, tačiau pilietis ir toliau elgėsi kaip išmano.

„Pagal įstatymą, izoliacijoje esantis žmogus turėtų būti vienas, be šeimos narių, mat koronaviruso testas asmeniui nedarytas. Vyruko mama kažkur dirba. Ji kiekvieną dieną ėjo į darbovietę ir galimai platino užkratą. Nesuprantame, kas čia vyksta ir kodėl jie turi tokias galias ignoruoti teisės aktuose įtvirtintus reikalavimus“, – apie pavojingo viruso galimą plitimą pasakojo skaitytojas.

Kaunietis pasakojo, jog antradienį jam paskambino laikinai Panemunės policijos komisariato viršininkės pareigas einanti Jolita Dockienė ir padėkojo už pilietiškumą, tačiau jokios informacijos apie atliekamus procesus ar nuobaudas nesuteikė. Vyriškis atkreipė dėmesį, jog iš moters kalbos buvo galima suprasti, jog gilintis į šią situaciją pilietis neturėtų.

„Ar žmonės tokie turtingi, ar gyvename 1990-aisiais, kur galima viską sutvarkyti per pažintis, gimines. Visiems įstatymai turėtų galioti vienodai“, – spekuliavo jis.

Per savaitę laiko – 5 pranešimai

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė patvirtino, jog minimu adresu nuo rugsėjo 1 d. iki šiandienos gauti net 5 pranešimai. 2 iš jų dėl asmens, kuris grįžo iš užsienio ir galimai nesilaiko saviizoliacijos taisyklių, kiti 3 – dėl triukšmo, įvykių, susijusių su nesutarimais tarp kaimynų.

Ji taip pat pažymėjo, kad rugpjūčio 30 d. buvo gautas pranešimas, kad kaimynas mušasi rankomis.

„Skubios pagalbos telefonu pranešimo apie užpuolimą nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 7 d. negavome. Rugsėjo 3 d. pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 526 str. 3 d. Šiuo metu nutarimas dar nepriimtas, bauda nepaskirta“, – informaciją patikslino O. Vaitkevičienė.

Policijos atstovė patikino, kad pareigūnai saviizoliacijoje esančius asmenis tikrina ne tik sulaukę skundų iš gyventojų. Nuolat atnaujinami sąrašai apie saviizoliacijoje esančius asmenis.

Šia informacija dalinamasi su teritoriniais policijos komisariatais, kurie, pagal turimas pajėgas ir jų užimtumą, formuoja aktyvioms pajėgoms užduotis ir tikrina tiek vykdami į vietą, tiek papildomai asmenims skambindami ir telefonu.

„Per dieną, žinoma atsižvelgiant į galimybes ir resursus, patikrinama iki maždaug 100 asmenų. Informacija apie patikrinimus pareigūnai taip pat pasidalina ir su Nacionaliniu visuomenės ir sveikatos centru“, – teigė ji.

O. Vaitkevičienė pranešė, jog praėjusią savaitę, rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 6 d., visoje Kauno apskrityje buvo surašyta 17 administracinio nusižengimo protokolų pagal LR ANK 45 str. 4 d., 1 – LR ANK 506 str. 4(1) d. bei 2 pagal LR ANK 526 str. 3 d. Rupjūčio mėnesį – 23 (LR ANK 45 str. 4 d.), 2 (LR ANK 506 str. 4(1) d.), 8 (LR ANK 526 str. 3 d.).

25 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos kariuomenėje įvedama aukštesnė parengtis: šauktinių namo neišleis

Koronavirusas Kaune: plečiasi infekcijos židiniai sporto arenoje ir KTU Inžinerijos licėjuje

Baltarusijai išsiųsta Lietuvos protesto nota

Lietuvoje – 413 naujų koronaviruso atvejų, mirė dar 5 žmonės

LSMU mokslininkai: pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, griežto karantino gali prireikti jau lapkritį

Aleksoto „Maximos“ darbuotojai nustatytas koronavirusas

Rekomendacijos Vėlinių savaitgaliui: A. Veryga prašo neorganizuoti pasisėdėjimų su giminaičiais

„Maximos“ pirkėjams – nemokamos veido kaukės

Skaitytojas fiksuoja „BMW“ manevrus: dabar jau taip Kaune važinėjam?

SAM primena apie ribojimus: karantinuotose vietovėse – speciali kaukių dėvėjimo tvarka