Susijungus Kauno klinikinei ligoninei ir Respublikinei Kauno ligoninei, nuo šiandien duris oficialiai atveria nauja gydymo įstaiga – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė. Pokyčiai Kauno mieste teikiant stacionarines paslaugas leis užtikrinti, kad šio miesto, rajono bei čia atvykstantys pacientai gydymo paslaugas nuo šiol gaus dar operatyviau, gerės jų prieinamumas.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, nuo šiol Kaunas tapo pirmuoju dideliu šalies miestu, kuriame sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra.
„Prieš kelerius metus į vieną Kauno miesto polikliniką buvo sujungtos penkios didelės poliklinikos. Kaip parodė laikas, šis modelis pasiteisino. Dabar Kaunas turės ir vieną jungtinę ligoninę.
Ši Kaunui ir Kauno regionui reikšminga gydymo įstaiga yra pavyzdys, kaip sistemiškai tvarkyti gydymo įstaigas“, – teigia ministras A. Veryga, pabrėždamas, kad toks modelis turi potencialo ateityje tapti sėkmės istorija.
Ministro nuomone, ateityje tokia įstaiga galėtų būti stipriu regioniniu sveikatos centru, prie kurio galėtų jungtis gretimų rajonų gydymo įstaigos. Kartu taip būtų stiprinamas bendradarbiavimas dėl pacientų, o ne konkurencija, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Moderniame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės logotipe užkoduotos kelios reikšmės – medicininis kryžius, K ir L inicialai, bei besikartojančios L raidės, kurios perteikia ligoninės kompleksiškumą ir ligoninių susijungimą.
Naujosios gydymo įstaigos LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius – buvusios Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas. Buvusios Respublikinės Kauno ligoninės vadovė doc. dr. Diana Žaliaduonytė tapo LSMU Kauno ligoninės direktore medicinai.
Abiejų sujungtų Kauno ligoninių buvę vadovai yra tikri, kad pradėjus dirbti bendrai, pajėgos dar labiau sustiprės, o LSMU Kauno ligoninė taps patraukli Europos Sąjungos investicijoms į infrastruktūrą, žmogiškąjį, medicininį, techninį potencialą, paslaugų kokybės gerinimą.
„Buvusi Kauno klinikinė ligoninė turi stiprų infekcinių ligų gydytojų kolektyvą, kuris sėkmingai kovoja su viso pasaulio medicinos iššūkiu – koronavirusu.
Taip pat kuriamas Nacionalinis geriatrijos centras, stiprinama vaikų tuberkuliozės gydymo bazė, darbuojasi patyrę traumatologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, stipri akušerija-ginekologija, veikia LSMU klinikos, kur vykdoma akademinė veikla“, – sako A. Naudžiūnas.
„Buvusioje Respublikinėje Kauno ligoninėje stipri psichiatrijos bazė, chirurgija – bendroji ir angiochirurgija, čia sėkmingai vystomos specialistų teikiamos konsultavimo paslaugos dėl vaikų raidos, visos terapinės medicininės paslaugos, veikia didelė Slaugos klinika. Ligoninėje ruošiami Kauno kolegijos, LSMU studentai“, – pasakoja D. Žaliaduonytė.
Pažymėtina, kad buvusių Kauno klinikinės ir Respublikinės Kauno ligoninių pacientai tiek stacionaruose, tiek poliklinikose toliau gaus tas pačias paslaugas įprastais adresais.