Nuo rudens – dar daugiau nemokamų treniruočių Kauno rajono gyventojams

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo rugsėjo 7 dienos vyresnieji (55 metų ir vyresni) Kauno rajono gyventojai kviečiami į jau trečius metus vyksiančias, didelio populiarumo sulaukusias nemokamas fizinio aktyvumo treniruotes. Tiesa, užsiėmimams sutraukiant vis daugiau dėmesio, nuo šio rudens Kauno rajono gyventojų patogumui fizinės veiklos vyks beveik visose Kauno rajono seniūnijose.

Nuo 2018-ųjų metų Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais – Nacionaliniu sporto ir sveikatinimo institutu bei Kauno rajono savivaldybe – sėkmingai įgyvendina projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas Kauno rajono bendruomenėje“, finansuojamą iš ES struktūrinių fondų lėšų.

Į atskirus ciklus suskirstyto projekto veiklos apima ne tik gyvų ir nuotolinių treniruočių organizavimą, bet ir išvykas į baseiną bei vasaros sveikatinimo stovyklas.

„Nuoširdžiai džiaugiamės, kad projekto metu išsivystė graži draugystė su Kauno rajono bendruomenėmis. Patys gyventojai aktyviai domisi projekto veiklomis, atsiranda bendruomenių aktyvistų, kurie noriai prisideda prie projekto įgyvendinimo savo gyvenvietėje.

Nuo rugsėjo 7 dienos prasidės penktasis mūsų įgyvendinamo projekto ciklas. Profesionalių trenerių ir specialistų vedamuose užsiėmimuose nemokamai sportuoti ir tarpusavyje pabendrauti galės visi 55 metų ir vyresni Kauno rajono bendruomenių nariai“, – sako Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys.

Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas Kauno rajono bendruomenėje“ / Organizatorių nuotr.

Tikslas – didinti gyventojų aktyvumą ir sveikatos raštingumą

Anot Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktoriaus, projekto tikslas – didinti vyresnio amžiaus Kauno rajono gyventojų sveikatos priežiūros sampratą bei formuoti teigiamus jų sveikos elgsenos pokyčius.

Kauno rajono gyventojams periodiškai bus organizuojami pilateso užsiėmimai, kardio treniruotės, treniruotės su muzika ir funkcinės jėgos treniruotės, panaudojant savo kūno svorį. Funkcinių treniruočių metu naudojamos specialios pagalbinės priemonės, atliekami nesudėtingi raumenų jėgos ir tempimo pratimai, koordinacijos, kvėpavimo bei pusiausvyros pratimai, kurie atliekami iš įvairių, skirtingų padėčių.

Tuo tarpu pilateso užsiėmimų dėka ilgainiui dingsta stuburo skausmai, sumažinamas kaklo ir pečių raumenų krūvis, sustiprėja pilvo ir dubens dugno raumenys, gerėja sąnarių mobilumas. Šios treniruotės, anot Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktoriaus, tinka visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinio pasirengimo.

Projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas Kauno rajono bendruomenėje“ / Organizatorių nuotr.

Nuo rudens sportuoti bus dar patogiau

„Sulaukus susidomėjimo iš Kauno rajono bendruomenių, kurios iki šiol galimybės dalyvauti treniruotėse savo gyvenvietėje neturėjo, nuo šio rudens prijungiama ir naujų fizinio aktyvumo veiklų vietų Kauno rajone. Tokiu būdu sukuriama galimybė prisijungti visiems norintiems“, – sako L. Dilys.

Nuo rugsėjo 7-osios užsiėmimai startuos dvejose skirtingose Akademijos, Garliavos, Domeikavos ir Babtų vietose, Ežerėlyje, Čekiškėje, Ilgakiemyje, Kačerginėje, Kulautuvoje, Lapėse, Neveronyse, Pagynėje, Raudondvaryje, Ringauduose, Užliedžiuose, Zapyškyje, Girionyse, Šlienavoje, Panevėžiuke, Juragiuose, Liučiūnuose ir Mastaičiuose.

Treniruočių grafikas gali keistis, todėl tikslius pasikeitimus gyventojai gali rasti Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro internetinėje svetainėje.

Dar nė karto projekto veiklose nedalyvavę gyventojai, pasirinkę norimą treniruočių vietą ir laiką, turėtų iš anksto užsiregistruoti telefonu 837209390 arba +37067485501.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių: į raudonąją zoną patenka ir Kauno rajonas

Atnaujintas paveiktų šalių žemėlapis: raudonoji zona Europoje plečiasi

Karinis sraigtasparnis vėl kilo dėl kilnaus tikslo - į Kauną pristatytas organas donorui

Kauno rajone pristatytas interaktyvus kapinių žemėlapis

Vėlinių savaitgalio išvakarėse - žinia iš prezidento ir svarbūs patarimai iš ministerijos

Sekmadienį įsigalioja nauji alkoholio prekybos draudimai

N. Pareigytė koronavirusu galėjo užsikrėsti populiariame Kauno naktiniame klube

O. Vyšniauskas Kaune sumainė žiedus su 20 metų jaunesne mylimąja

Lietuva įteikė protesto notą Baltarusijai, dėl dalinai uždarytos sienos

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį policija stiprina pajėgas