Rudenį Lietuvos kariuomenės laukia intensyvūs kariniai mokymai | Kas vyksta Kaune

Rudenį Lietuvos kariuomenės laukia intensyvūs kariniai mokymai

Srž. Arno Čemerkos, RGAB nuotr.

Tradiciškai rudenį Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų karinis rengimas intensyvėja – vykdomas kolektyvinis personalo rengimas didesniu mastu, įvairiu paros metu bei skirtingose vietose. Šiuo metu skirtingų pajėgų vienetų pratybos vyksta Alytuje, Kazlų Rūdoje, Rukloje ir Pabradėje. Karinis rengimas vyksta nuolat pagal patvirtintus vadovybės planus.

[galerija kiek=”4″]

„Jau įprasta, kad rudenį daugiau pratybų. Pavyzdžiui, vienos didžiausių Sausumos pajėgų pratybų „Geležinis vilkas“ su NATO Priešakinių pajėgų batalionu vyksta pavasarį ir rudenį.

Taip pat šių metų karinio rengimo procesui įtakos turėjo ir apribojimai sukelti dėl COVID-19 viruso – pirmą pusmetį pilnai nebuvo galimybių rengti didesnio masto ar bendrų kelių vienetų pratybų“, – sakė Sausumos pajėgų štabo viršininko pavaduotojas operacijoms plk. ltn. Arnas Mikaila.

Pasak plk. ltn. A.Mikailos, karinis rengimas Sausumos pajėgose vykdomas nuolat, tačiau skiriasi pratybų tikslai, jų organizavimas, vieta, paros laikas bei dalyvių skaičius.

„Kariniam rengimui Sausumos pajėgose skiriama daug dėmesio, o nuolatinis poreikis tobulinti žinias ir įgūdžius, gebėjimas veikti su skirtingų šalių partneriais yra išskirtinis Sausumos pajėgų karių bruožas“, – mano karininkas.

Vienos didžiausių rudens pratybų, kuriose dalyvaus brigados „Geležinio vilkas“ vienetai: „Liepsnojantis kalavijas“, „Geležinis vilkas 2“, o brigados „Žemaitija“ vienetai rengiasi dalyvauti pratybose „Sumanus grifonas“, „Stiprus grifonas“.

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras organizuos Geriausio pėstininko skyriaus varžybas bei Snaiperių varžybas.

Rudeninio karinio periodo metu vyks ir tarptautinės pratybos. „Geležinio vilko“ kariai treniruosis su NATO Priešakinių pajėgų bataliono ir Jungtinės Karalystės kariais. Taip pat Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkai vykdo karinį rengimą pagal individualų planą.

Sausumos pajėgų karinis rengimas pajėgose yra orientuotas į ginkluotą LR sausumos teritorijos gynybą, taikos meto užduotis ir tarptautines operacijas.

Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos ir Profesinės karo tarnybos karių rengimas vyksta nuolatos, o karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių rengimas vykdomas nuo 20 iki 50 dienų per vienus metus. Karinis rengimas susietas su karių karjera.

Karių individualus ir kolektyvinis rengimas vykdomas pajėgų daliniuose, kituose Lietuvos kariuomenės vienetuose bei Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre, kuriame vykdomas Sausumos pajėgų karių karinis mokymas ir padalinių modulinis taktinis rengimas.

Sausumos pajėgose pagrindinis karinio rengimo planavimo, organizavimo ir kontrolės elementas yra Sausumos pajėgų štabas, kuris taip pat įgyvendina ir tarptautinio bendradarbiavimo planus kovinio rengimo srityje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA