Tarp labiausiai koronaviruso paveiktų šalių – ir Vokietija – Kas vyksta Kaune

Tarp labiausiai koronaviruso paveiktų šalių – ir Vokietija

BNS 2020/08/24 08:02
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Iš Vokietijos į Lietuvą atvykusiems asmenims nuo pirmadienio įvedama privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Remiantis penktadienio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Vokietijoje sergamumo koronavirusu rodiklis per pastarąsias 14 dienų siekė 16,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, todėl Sveikatos apsaugos ministerija šią valstybę įtraukė į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.

Šiuo metu Europos ekonominės erdvės šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra 9 šalyse: Slovėnijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Italijoje, Slovakijoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Latvijoje. Šiuo metu Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 12,8.

Užsieniečiams, atvykstantiems iš šalių, kur sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privaloma ne tik izoliuotis atvykus, tačiau taip pat būtina turėti ir neigiamą testą dėl koronaviruso.

Atvykus iš šalių, kur sergamumo rodiklis yra didesnis nei 16, tačiau neviršija 25, privaloma tik izoliacija.

Į Lietuvą įleidžiami užsieniečiai, atvykstantys iš Europos Sąjungos bei kelių kitų Europos šalių. Užsieniečiai iš trečiųjų šalių į Lietuvą nėra įleidžiami, išskyrus Vyriausybės nustatytas išimtis.

Lietuviams, grįžtantiems iš paveiktų šalių, būtina saviizoliacija, o grįžtantiems iš itin paveiktų šalių – ir testas dėl koronaviruso.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA