Prie „Laisvės kelio“ jungėsi kauniečiai - gyva grandinė nusidriekė per visą miesto centrą - Kas vyksta Kaune

Prie „Laisvės kelio“ jungėsi kauniečiai – gyva grandinė nusidriekė per visą miesto centrą

R. Tenio nuotr.

Šeštadienio vakarą skambant tautinėms dainoms ir plevėsuojant Lietuvos bei tautinėms Baltarusijos vėliavoms aplink sostinę, „Laisvės kelio“ gūsis pasiekė ir Kauną. Kaimynų laisvės ir demokratijos siekį palaikantys kauniečiai sudarė gyvą grandinę nuo Rotušės aikštės iki Soboro.

Rankomis per visą Laisvės alėją, Vilniaus gatvę kibosi ir jauni, ir seni. Plačias šypsenas vienas kitam dovanoję gyventojai puošėsi trispalvėmis, raudonais ir baltais tautinės Baltarusijos vėliavos motyvais, rankose laikė puokštes kardelių ir kitų gėlių.

Daugelis masiniame susibūrime dalyvavusių miestiečių nepamiršo pasisaugoti – dėvėjo kaukes ir pirštines. Išmušus 19 val., kai tautiečiai susijungė į gyvą žmonių grandinę ruože Vilnius-Medininkai, kauniečiai užtraukė „Tautišką giesmę“.

Kaunas 2022“ sekmadienį organizuota iniciatyva paminėtos Baltijos kelio 31-osios metinės ir išreikšta parama link demokratijos nelengvai žengiantiems baltarusiams. „Laisvės kelio“ grandinę Kaune sudarė devyni sektoriai, apėmę visą Laivės alėją ir Senamiestį nuo Soboro iki Rotušės.

Tuo metu dar 17 val. Vienybės aikštėje pradėta transliuoti pagrindinė iki pasienio nusidriekusi akcija, o Lietuvoje gyvenanti baltarusė Elena Aleknienė papasakojo apie valstybėje šiuo metu tvyrančią įtampą ir prieš piliečius naudojamą agresiją.

Sekmadienio vakarą nuo Vilniaus iki Medininkų rankomis susikibo beveik 50 tūkst. žmonių tam, kad pareikštų palaikymą už demokratines permainas savo šalyje kovojantiems baltarusiams.

Renginyje taip pat dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministrai, Seimo nariai, merai ir kiti aukšti politikai.

Ši akcija surengta rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA