Prie „Laisvės kelio“ jungėsi kauniečiai – gyva grandinė nusidriekė per visą miesto centrą – Kas vyksta Kaune

Prie „Laisvės kelio“ jungėsi kauniečiai – gyva grandinė nusidriekė per visą miesto centrą

R. Tenio nuotr.

Šeštadienio vakarą skambant tautinėms dainoms ir plevėsuojant Lietuvos bei tautinėms Baltarusijos vėliavoms aplink sostinę, „Laisvės kelio“ gūsis pasiekė ir Kauną. Kaimynų laisvės ir demokratijos siekį palaikantys kauniečiai sudarė gyvą grandinę nuo Rotušės aikštės iki Soboro.

Rankomis per visą Laisvės alėją, Vilniaus gatvę kibosi ir jauni, ir seni. Plačias šypsenas vienas kitam dovanoję gyventojai puošėsi trispalvėmis, raudonais ir baltais tautinės Baltarusijos vėliavos motyvais, rankose laikė puokštes kardelių ir kitų gėlių.

Daugelis masiniame susibūrime dalyvavusių miestiečių nepamiršo pasisaugoti – dėvėjo kaukes ir pirštines. Išmušus 19 val., kai tautiečiai susijungė į gyvą žmonių grandinę ruože Vilnius-Medininkai, kauniečiai užtraukė „Tautišką giesmę“.

Kaunas 2022“ sekmadienį organizuota iniciatyva paminėtos Baltijos kelio 31-osios metinės ir išreikšta parama link demokratijos nelengvai žengiantiems baltarusiams. „Laisvės kelio“ grandinę Kaune sudarė devyni sektoriai, apėmę visą Laivės alėją ir Senamiestį nuo Soboro iki Rotušės.

Tuo metu dar 17 val. Vienybės aikštėje pradėta transliuoti pagrindinė iki pasienio nusidriekusi akcija, o Lietuvoje gyvenanti baltarusė Elena Aleknienė papasakojo apie valstybėje šiuo metu tvyrančią įtampą ir prieš piliečius naudojamą agresiją.

Tūkstančiai lietuvių susikibę rankomis išreiškė palaikymą baltarusiams 71 nuotr.

Sekmadienio vakarą nuo Vilniaus iki Medininkų rankomis susikibo beveik 50 tūkst. žmonių tam, kad pareikštų palaikymą už demokratines permainas savo šalyje kovojantiems baltarusiams.

Renginyje taip pat dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministrai, Seimo nariai, merai ir kiti aukšti politikai.

Ši akcija surengta rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.