Kauniečiai pristato ginklą kovoje su koronavirusu – dezinfekcinę rūko sistemą – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai pristato ginklą kovoje su koronavirusu – dezinfekcinę rūko sistemą

Organizatorių nuotr.

Koronavirusui vėl įgaunant pagreitį, dėl savo klientų saugumo vis labiau ima nerimauti paslaugų, kurios susiduria su dideliais žmonių srautais teikėjai. Kol įprastos dezinfekcijos priemonės kelia daug iššūkių dėl gana sudėtingo ir ne visada rezultatą atnešančio proceso, inžinieriai skuba kurti technologijas, kurios šį procesą leistų maksimaliai optimizuoti. Viena tokių priemonių, dezinfekcinė rūko sistema „Purifog+“ – jau ir Lietuvoje.

„Tai yra iki 1700 kartų efektyvesnė  dezinfekcinė priemonė lyginant su daugeliu priemonių, kurias naudojome iki šiol“, – pasakoja „Purifog+“ technologiją Lietuvai pristatantis kaunietis, „Prosauga.lt“ vadovas Tomas Degutis.

Jo teigimu, ši priemonė gali tapti revoliuciniu sprendimu siekiant greitai, saugiai ir efektyviai dezinfekuoti patalpas viešose vietose. Šią savaitę Pasaulio sveikatos organizacijos patvirtintą priemonę jau išmėgino „Girstučio“ baseinas, „Žalgirio“ arena, pristatymą Kaune stebėjo ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Prieš rugsėjį saugiai pradėti mokslo metus nori ir mokyklos – pati pirmoji mokykla Kaune nusprendusi naudoti šią sistemą yra KTU inžinerijos licėjus“, – sako T. Degutis.

Efektas per 30 sekundžių

„Purifog+“ veikimo principas – dezinfekcinis rūkas. Specialus generatorius per itin trumpą laiką šiuo rūku pripildo patalpą, o viena iš rūko sudedamųjų dalių (glicerinas) po patalpą tolygiai išsklaido dezinfekcinių savybių turinčias medžiagas: padengiami tiek vertikalūs, tiek horizontalūs paviršiai, įsiskverbiama net į mažiausius tarpelius.  Paskleistas rūkas išsisklaido maždaug per dvi valandas ir patalpa tampa paruošta naudojimui – jos nebūtina vėdinti.

„Aktualus ne tik šios priemonės efektyvumas, bet ir pats veikimo principas: sistema yra automatizuota, taigi galime dezinfekuoti patalpas beveik nenaudojant žmogiškųjų išteklių:  kažkam tereikia įjungti rūko generatorių, paspausti mygtuką ir sugrįžti, kai patalpa jau bus dezinfekuota“, – pasakoja T. Degutis.

Dezinfekcinė rūko sistema „Purifog+“ / Organizatorių nuotr.

Visiškai saugi žmogui ir aplinkai

Dar vienas technologijos „Purifog+“ privalumas lyginant su kitais patalpų dezinfekcijos būdais – draugiškumas aplinkai. „Išpurškiamas rūkas yra visiškai saugus tiek žmogui (nesukelia alergijų ar plaučių dirginimo), tiek augalams ar gyvūnams, tiek patalpų paviršiams, todėl prieš dezinfekuojant jų nereikia uždengti“, – apie rūko savybes  aiškina T. Degutis.

„Naudojamas skystis buvo ištirtas, išbandytas ir patvirtintas Turino Universitete bei Pasaulio sveikatos organizacijos, o pačios rūko sistemos jau aktyviai naudojamos Italijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, JAV ir daugelyje kitų šalių. Lietuvoje šia galimybe jau taip pat naudojasi kino industrijos atstovai, aktyviai jungiasi ir kiti sektoriai, kuriems aktualu greitai ir preciziškai dezinfekuoti patalpas“, – sako T. Degutis.

Siekiant galimybės kuo masiškiau produktą taikyti įvairiose viešose ar net valstybinėse įstaigose, jo savybės dar kartą ištirtos bei patvirtintos ir Lietuvoje.

„Mūsų aplinkoje gyvena ir dauginasi mikroorganizmai –  bakterijos, virusai, grybeliai. Susibūrimų vietose, uždarose patalpose jų kiekis ore ar ant paviršių ženkliai padidėja, nes kiekvienas žmogus iškvepia į orą ir palieka ant paviršių tuos mikroorganizmus, kurie tuo metu yra kvėpavimo takuose ar ant odos.

Technologija dezinfekcijos garu padidina dezinfekcinės medžiagos skvarbumą į sunkiai pasiekiamas erdves, suriša ir neutralizuoja mikroorganizmus ore, todėl ženkliai mažina mikroorganizmų kiekį bei jų kaupimąsi patalpose ir tuo pačiu infekcinių susirgimų riziką“, – pasakoja produktą tyrusios Kauno klinikinės ligoninės laboratorijos specialistė gydytoja Gintarė Sinkutė.

Panaši technologija – ir saugos sistemoms

Galimybė naudotis dezinfekcinio rūko sistema – pirmoji tokia Baltijos šalyse. Šį kartą lietuviai aplenkė ir estus, kurie tokia galimybe taip pat domisi, tačiau masiškai pritaikyti dar nespėjo.

„Taip jau sutapo, kad mes („Prosauga.lt) esame vieninteliai rūko saugos sistemų „Urfog“ atstovai Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šių sistemų principas – per ypač trumpą laiką, išpurškiant ypač didelį rūko kiekį, sudaryti akliną rūko sieną, kuri visiškai sustabdo vagį. Rūke jis nebegali rasti nužiūrėtų objektų ir skuba pasišalinti, kol dar mato išėjimą.

Žinodamas šios sistemos veikimo principus iš karto pagalvojau – o kodėl ji negalėtų būti pritaikyta patalpų dezinfekcijai, siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso? Tą pačią savaitę susisiekėme su gamintoju ir sužinojome – taip, tai įmanoma ir patyrusių inžinierių komanda jau visu pajėgumu dirba, kad šią idėją įgyvendintų.  Šiandien, koronaviruso grėsmei vėl augant, jau turime įvertintą ir visame pasaulyje naudojamą priemonę“, – pasakoja T. Degutis.

Daugiau informacijos apie rūko dezinfekcines ir saugos sistemas galite rasti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.