Netikėtas Kauno pareigūnų reidas: įkliuvo mišką niokojantys bernvakario dalyviai (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Netikėtas Kauno pareigūnų reidas: įkliuvo mišką niokojantys bernvakario dalyviai (papildyta)

Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno pareigūnai stojo prieš miškus niokojančius keturračius, o prevencinio reido metu dėl miško paklotės ardymo ir niokojimo buvo sustabdytos net 5 keturratės transporto priemonės, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė laikinas Kauno apskrities policijos vadovas Elanas Jablonskas.

„Su Kauno rajono meru Valerijus Makūnas ne kartą kalbėjomės dėl neatsakingų piliečiu pomėgio važinėjant keturračiais ir darančių žalą gamtai. Todėl šiandien Kauno apskr. VPK , Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai pasitelkę 1 keturratę transporto priemonę, dalyvaujant socialiniams partneriams: Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos, Valstybinės miškų urėdijos VĮ Dubravos regioninio padalinio, Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus pareigūnais atliko prevencinį reidą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo E. Jablonskas.

Pasak E. Jablonsko, reidas buvo vykdomas Kauno rajone, Karmėlavos sen., Karmėlavos II, Ramučių, Margavos, Vaistariškių, Rykštynės ir Pelenių kaimuose bei Pilėnų miške.

Reido metu pareigūnai taip pat vykdė vandens telkinių, krantų, pievų, miško paklotės kontrolę, siekiant užfiksuoti ir įforminti keturrates transporto priemones vairuojančių asmenų daromus administracinius nusižengimus.

E. Jablonsko teigimu, priemonės metu Karmėlavos sen. buvo sustabdytos 5 keturratės transporto priemonės dėl miško paklotės ardymo, niokojimo. Anot pareigūno, vienas keturratis registruotas Anglijoje. Asmenys nurodė, kad keturračius išsinuomavo ir šiandien švenčia bernvakarį, jie su pažeidimu sutiko ir gailėjosi.

Reido metu pradėtos 5 administracinio nusižengimo bylos teisenos pagal LR ANK 282 str. 2 d. Remiantis Baudžiamuoju kodeksu, neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

E. Jablonskas pabrėžia, kad tokios priemonės bus vykdomos ir ateityje.

Papildyta rugpjūčio 16 dieną 12.55 val.

Įkliuvo ne tik keturračių vairuotojai

„Gavome signalų iš vietos gyventojų, kalbėjomės su Kauno rajono savivaldybės vadovais apie tai, kad pastebima neatsakingų gyventojų laisvalaikio
pramoga atokesnėse vietovėse, daranti žalą gamtai. Priemonės metu užfiksuoti pažeidimai tik patvirtina, kad tokios ir tokios priemonės reikalingos“, – apie
vykdytą priemonę pasakojo E. Jablonskas.

Tiesa, vykdomą priemonę Karmėlavoje pastebėjęs sunerimo ir kitas gyventojas, vairavęs ne keturratį, o „Audi A6“. Pastebėjęs policijos pareigūnus,
vairuotojas ne tik staigiai apsisuko, bet ir padidinęs greitį bandė pabėgti nuo policijos pareigūnų, nevykdė teisėtų reikalavimų sustoti.

Nors vis didino greitį, tačiau netrukus buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Kaip paaiškėjo, 1975 metais gimęs vyras, vairavo blaivus, tačiau neturėdamas teisės vairuoti, nes ši jam atimta. Pastarajam surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 426 str. 5 d., nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę arba pasitraukimas iš eismo įvykio vietos.

Ir 242 str. 2 d., transporto priemonės vairavimas
neturint teisės vairuoti, vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonės
perdavimas tokiam asmeniui vairuoti.

Pareigūnai primena, kad nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo vieno tūkstančio vieno šimto penkiasdešimt iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

taip pat transporto priemonės vairavimas neturint teisės ją vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones arba transporto priemonės vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.