Netikėtas Kauno pareigūnų reidas: įkliuvo mišką niokojantys bernvakario dalyviai (papildyta) - Kas vyksta Kaune

Netikėtas Kauno pareigūnų reidas: įkliuvo mišką niokojantys bernvakario dalyviai (papildyta)

Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno pareigūnai stojo prieš miškus niokojančius keturračius, o prevencinio reido metu dėl miško paklotės ardymo ir niokojimo buvo sustabdytos net 5 keturratės transporto priemonės, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė laikinas Kauno apskrities policijos vadovas Elanas Jablonskas.

„Su Kauno rajono meru Valerijus Makūnas ne kartą kalbėjomės dėl neatsakingų piliečiu pomėgio važinėjant keturračiais ir darančių žalą gamtai. Todėl šiandien Kauno apskr. VPK , Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai pasitelkę 1 keturratę transporto priemonę, dalyvaujant socialiniams partneriams: Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos, Valstybinės miškų urėdijos VĮ Dubravos regioninio padalinio, Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus pareigūnais atliko prevencinį reidą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo E. Jablonskas.

Pasak E. Jablonsko, reidas buvo vykdomas Kauno rajone, Karmėlavos sen., Karmėlavos II, Ramučių, Margavos, Vaistariškių, Rykštynės ir Pelenių kaimuose bei Pilėnų miške.

Reido metu pareigūnai taip pat vykdė vandens telkinių, krantų, pievų, miško paklotės kontrolę, siekiant užfiksuoti ir įforminti keturrates transporto priemones vairuojančių asmenų daromus administracinius nusižengimus.

E. Jablonsko teigimu, priemonės metu Karmėlavos sen. buvo sustabdytos 5 keturratės transporto priemonės dėl miško paklotės ardymo, niokojimo. Anot pareigūno, vienas keturratis registruotas Anglijoje. Asmenys nurodė, kad keturračius išsinuomavo ir šiandien švenčia bernvakarį, jie su pažeidimu sutiko ir gailėjosi.

Reido metu pradėtos 5 administracinio nusižengimo bylos teisenos pagal LR ANK 282 str. 2 d. Remiantis Baudžiamuoju kodeksu, neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

E. Jablonskas pabrėžia, kad tokios priemonės bus vykdomos ir ateityje.

Papildyta rugpjūčio 16 dieną 12.55 val.

Įkliuvo ne tik keturračių vairuotojai

„Gavome signalų iš vietos gyventojų, kalbėjomės su Kauno rajono savivaldybės vadovais apie tai, kad pastebima neatsakingų gyventojų laisvalaikio
pramoga atokesnėse vietovėse, daranti žalą gamtai. Priemonės metu užfiksuoti pažeidimai tik patvirtina, kad tokios ir tokios priemonės reikalingos“, – apie
vykdytą priemonę pasakojo E. Jablonskas.

Tiesa, vykdomą priemonę Karmėlavoje pastebėjęs sunerimo ir kitas gyventojas, vairavęs ne keturratį, o „Audi A6“. Pastebėjęs policijos pareigūnus,
vairuotojas ne tik staigiai apsisuko, bet ir padidinęs greitį bandė pabėgti nuo policijos pareigūnų, nevykdė teisėtų reikalavimų sustoti.

Nors vis didino greitį, tačiau netrukus buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Kaip paaiškėjo, 1975 metais gimęs vyras, vairavo blaivus, tačiau neturėdamas teisės vairuoti, nes ši jam atimta. Pastarajam surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 426 str. 5 d., nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę arba pasitraukimas iš eismo įvykio vietos.

Ir 242 str. 2 d., transporto priemonės vairavimas
neturint teisės vairuoti, vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, arba transporto priemonės
perdavimas tokiam asmeniui vairuoti.

Pareigūnai primena, kad nepaklusimas uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo vieno tūkstančio vieno šimto penkiasdešimt iki vieno tūkstančio keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

taip pat transporto priemonės vairavimas neturint teisės ją vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones arba transporto priemonės vairavimas, kai vairuojančiam asmeniui sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA