„Laisvės karys“ svarbaus gyvenimo įvykio liudininkas: jaunavedžiams viskas galima?

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prieš du metus į Kauną atjojęs „Laisvės karys“ ir toliau kariauja su įžūlias bei pagarbos stokojančiais miestiečiais. 2018-ųjų vasarą ant Vyčio skulptūros įsiamžinęs „jojikas“ užsidirbo griežtą policijos pareigūnų įspėjimą ir gresiančią baudą, šįkart panašių įspėjimų gali sulaukti ir raiteliais panorę tapti jaunieji.

Penktadienio vakarą į „Kas vyksta Kaune“ redakciją atskriejo skaitytojos užfiksuotas vaizdo įrašas, kuriame matyti kiek neįprastą vietą fotosesijai pasirinkę jaunavedžiai. „Penktadienio vakaras – prie Kauno Pilies. Jaunieji lipa ant statulos“, – lakoniškai atsiųstą vaizdo įrašą apibūdino kaunietė.

Vaizdas – lyg pasakoje

Kaunietė įamžino ant žirgo grakščiai lipančią vestuvine suknele pasipuošusią moterį, greta jos poziciją netrukus užima bebaimis riteris. Vardan nepriekaištingų vestuvinių nuotraukų jauniesiems aukštį įveikti padeda ir asistentas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad 2018-ųjų vasarą portalo skaitytojai taip pat įamžino chuliganišką raitelio žygdarbį. Tąkart jaunuolis susilaukė pareigūnų įspėjimo, o baudos klausimas išliko nagrinėjamas tyrimo procese. Už tokio pobūdžio viešosios tvarkos pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų.

Už valstybės simbolio išniekinimą įspėjimu neatsipirktų

Primename, kad Vyčio skulptūra vadinamą paminklą patys jo autoriai vadina „Laisvės kariu“, tačiau jei paminklas iš tiesų būtų Vytis – valstybės simbolis, įtvirtintas Lietuvos herbe, tokiu atveju bausmė už nepagarbų elgesį galėtų būti jau priskiriama nepagarbiam elgesiui su valstybės simboliu, o bausmė – ženkliai didesnė.

Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 127 straipsnyje (Valstybės simbolių išniekinimas) numatyta, kad tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

89 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą

Raseinių rajonas karantino neskelbia: įvedamos rekomendacijos gyventojams

Kauno rajono gyventojai nuo gripo bus skiepijami nemokamai

Koronavirusas Kaune: infekcija plinta mokinių tarpe, dalies užsikrėtimų atsekti nepavyksta

G. Nausėda ir S. Skvernelis atliks COVID-19 testą (papildyta)

Lietuvoje užfiksuota dar 114 naujų koronaviruso atvejų

101 tūkst. gyventojų sulauks laiškų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos

Aplinkosaugininkų reido rezultatai: patikrinta daugiau nei pustrečio šimto automobilių