Karo muziejaus bokšto laukia atgimimas: lankytojams bus atverta nauja erdvė

Vytauto Didžiojo karo muziejaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vytauto Didžiojo karo muziejus rugpjūčio 11 d. pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“, pagal kurią bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Kaip nurodoma karo muziejaus pranešime, Krašto apsaugos ministerija remontui skyrė 455 tūkst. Eur.

„Vienas svarbiausių mano tikslų, pradėjus eiti Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorės pareigas – ne tik tęsti atviro ir modernaus muziejaus kūrimą, bet ir įveiklinti iki šiol visuomenei neprieinamas muziejaus erdves.

Šių erdvių atvėrimas lankytojams praplės ne tik muziejaus erdvę – arkadoje planuojama įrengti artilerijos ekspoziciją – bet ir bokšte esantis Laisvės varpas taps matomu kiekvienam muziejaus lankytojui. Taip pat pakilus į bokšto terasą bus galima išvysti Kauno naujamiesčio panoramą, bus restauruotas ir bokšte esantis laikrodis“, – pranešime cituojama muziejaus direktorė Rita Malinauskienė.

Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai – bokštas su karilionu ir arkada – įeina į Vytauto Didžiojo karo muziejaus statinių kompleksą. 2017 m. buvo baigti pagrindinio muziejaus pastato rekonstravimo darbai pagal 2008 m. techninį projektą.

Bokštas su karilionu ir arkada liko nerekonstruoti, kadangi projekto rengimo metu šie objektai priklausė Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Vytauto Didžiojo karo muziejui jie perduoti 2010 m. kovo 9 d.

Pagrindinis projekto siekis – Vytauto Didžiojo karo muziejų padaryti populiaria ir patrauklia turizmo traukos vieta Lietuvos ir Europos turizmo rinkoje. Muziejus, kartu su Karo muziejaus sodeliu, yra viso miesto urbanistinis akcentas, centro reprezentacinis branduolys.

Muziejaus bokštas su karilionu ir arkada, primenama pranešime, pastatyti 1934 m., yra išlaikę autentišką planinę struktūrą, tačiau nebuvo tvarkomi ir restauruojami. Darbus planuojama pradėti artimiausiu metu ir baigti iki 2020 m. pabaigos.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paaiškėjo šalies vadovų koronaviruso tyrimų rezultatai

Nelaimė kelyje Kaunas-Klaipėda: į atitvarus rėžęsis automobilis virto metalo laužu

Kauno klinikoms – aukščiausio lygio inovacijos: pagerins paslaugų kokybę ir prieinamumą

Raseinių rajonas karantino neskelbia: įvedamos rekomendacijos gyventojams

Kauno rajono gyventojai nuo gripo bus skiepijami nemokamai

Koronavirusas Kaune: infekcija plinta mokinių tarpe, dalies užsikrėtimų atsekti nepavyksta

G. Nausėda ir S. Skvernelis atliks COVID-19 testą (papildyta)

Lietuvoje užfiksuota dar 114 naujų koronaviruso atvejų

101 tūkst. gyventojų sulauks laiškų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos

Aplinkosaugininkų reido rezultatai: patikrinta daugiau nei pustrečio šimto automobilių