S. Skvernelis: nauji saugumo kriterijai priklausytų nuo gyvenamosios vietos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje pastaruoju metu augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiui, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad griežtesnių ribojimų artimiausiu metu nebus. Premjeras pabrėžė, kad blogėjant epidemiologinei situacijai, bus einama prie platesnio apsaugos priemonių naudojimo, o konkrečius sprendimus ketinama apsvarstyti kitą savaitę.

„Kol kas mes tik pakoregavome kai kuriuos atvejus su atvykimu į Lietuvos Respubliką. Didesnių griežtinimų šiomis dienomis nebus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Matome, kad augimas yra nuoseklus, jis nėra kritinis, tai turėsime eiti prie tų didesnių saugumo priemonių naudojimo“, – pridūrė jis. Anot premjero, platesnis apsaugos priemonių naudojimas reikalingas, norint toliau leisti vykdyti masinius renginius.

„Pagrindinis dalykas yra žmonių sąmoningumas. Deja, vasara, matyt, duoda savo, galime pasižiūrėti į tai, kas vyksta mūsų paplūdimiuose, masinius renginius, savivaldybių organizuojamas šventes“, – sakė S. Skvernelis.

„Gaila, kad mes bent vienerius metus ar pusmetį negalime apsieiti be tokių renginių. Tačiau jei negalime apsieiti, tai reikia užtikrinti maksimalų saugumą“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Jis neatmetė, kad jei situacija pablogėtų tam tikrose savivaldybėse, joms gali būti įvedami privalomi arba rekomendacinio pobūdžio ribojimai.

„Sakykime, dėl to pačio nuotolinio darbo. Jeigu savivaldybėje bus pasiektas tam tikras epidemiologinis rodiklis, gali būti, kad bus siūloma riboti, sakykime, maitinimo įstaigų veiklos laiką, rekomenduoti dirbti nuotoliniu būdu ir taip toliau“, – aiškino premjeras.

S. Skvernelio teigimu, sprendimus COVID-19 valdymo komitete tikimasi priimti kitą savaitę, tačiau prieš tai norima pasikonsultuoti su specialistais, siekiant „neperlenkti lazdos“.

Vyriausybei bandant kontroliuoti koronaviruso plitimą ir trečiadienį leidus į Lietuvą atvykti dar kelioms dešimtims užsieniečių, premjeras taip pat paragino artimiausiu metu parengti bendrą jų priėmimo tvarką. Pasak S. Skvernelio, tai būtina norint žinoti konkrečias vietas, kur užsieniečiai izoliuosis.

„Mes turime matyti, kur tie asmenys atvykę izoliuosis, turi būti pateiktos konkrečios sutartys arba objektai su adresais, kokiose vietose 14 dienų bus laikomasi saviizoliacijos. Ir tiktai tiems dokumentams esant, ministrai, teikite Vyriausybei siūlymą dėl leidimo ar neleidimo, pritarimo ar nepritarimo atvykti į Lietuvos Respubliką“, – pasitarime kalbėjo S. Skvernelis.

„Tai yra būtina sąlyga ir tikiuosi, kad per savaitę laiko Sveikatos apsaugos ministerija kartu su operacijų vadovu išleis atitinkamą įsakymą, kaip ta tvarka visoms ministerijoms turi būti vienodai užtikrinta“, – pridūrė jis.

Premjeras pabrėžė būtinybę kontroliuoti atvykusiųjų saviizoliaciją, pasaulyje tebesitęsiant koronaviruso epidemijai. „Kontroliuoti, tikrai prašau kontroliuoti, kaip saviizoliacijos yra laikomasi tas 14 dienų konkrečiose nurodytose vietose“, – sakė S. Skvernelis.

Ministrų kabinetas pritarė aštuonių ministerijų prašymams leisti atvykti piliečiams iš užsienio valstybių. Vidaus reikalų ministerijos prašymu perkeliami penki Sirijos piliečiai, leidžiama atvykti vienam Egipto piliečiui.

Prieš dvi savaites pastarajam sprendimui buvo paprieštaravęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, laikinai pavadavęs vidaus reikalų ministrę. Pasak jo, klausimai dėl egiptiečio atvykimo pas besilaukiančią moterį ir dėl sirų šeimos perkėlimo iš Jordanijos nebuvo su juo suderinti.

Be kitų sprendimų, ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Teisingumo ministerijos prašymui leisti atvykti dešimčiai asmenų įregistruoti santuokas su Lietuvos piliečiais.

Susisiekimo ministerijos siūlymu leista sieną kirsti trisdešimčiai Ukrainos piliečių kelto korpuso konstrukcijų surinkimo ir suvirinimo darbams. Energetikos ministerijos prašymu pritarta 21 specialisto atvykimui darbams Kauno kogeneracinėje jėgainėje.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena (foto)

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 90 naujų koronaviruso susirgimų

Norėdami apžiūrėti Karo techniką, eilėse laukia kelias valandas (foto)