Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus – Kas vyksta Kaune

Griežtesnė kontrolė Latvijos ir Lenkijos pasieniuose: aktyviau tikrins atvykstančius keliautojus

Asociatyvi / VSAT nuotr.

Dėl kylančių koronaviruso sergamumo rodiklių tarnybos planuoja aktyviau tikrinti atvykstančius keliautojus į Lietuvą. Dėl susidariusios situacijos, policijos pareigūnai aktyviai patruliuos pagrindiniuose keliuose prie Lenkijos ir Latvijos.

„Apeliuojame į žmonių sąmoningumą, tie, kurie atvyksta iš paveiktų šalių ar vyksta tranzitu per paveiktas šalis turėtų izoliuotis. Mūsų tarnybos taip pat aktyviau tikrins atvykstančiuosius, yra aktyvuotos policijos ir pasienio pajėgos“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Policijos pareigūnai ir pasieniečiai aktyviau patruliuos pagrindiniuose keliuose prie Lenkijos ir Latvijos, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Tarnybos dirba sustiprintos parengties režimu, jų vadovams duoti pavedimai tinkamai paskirstyti pareigūnų pajėgumus ir užtikrinti atvykstančiųjų kontrolę“, – sako vidaus reikalų ministrė. Taip pat svarstoma, jeigu pritrūktų pareigūnų pajėgumų, pasitelkti kitas organizacijas, pavyzdžiui šaulius.

Antradienį buvo patvirtinta 18 naujų atvejų, nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų yra 131.

Paveiktomis koronaviruso infekcijos šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Iš tokių šalių grįžę lietuviai ir iš jų atvykę užsieniečiai privalo izoliuotis 2 savaites. Jeigu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš tos šalies užsieniečiai į Lietuvą atvykti negali. Lietuvos piliečiai į Lietuvą gali grįžti iš bet kurios užsienio valstybės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA