Rudenį Kaune atsidarys nauja mokykla – žada pradinio ugdymo naujovių

A. Koroliovo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rugsėjo 1-ąją Kaune duris atvers pirmoji Lietuvoje universiteto pradinė mokykla. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) įsteigta moderni ir inovatyvi ugdymo įstaiga be daugybės naujovių žada padėti augti sveikiems, visapusiškai išsilavinusiems vaikams. Mokykla pritaikyta ir prie tėvų poreikių – ugdymo programa sudėliota taip, kad ryte nereikėtų vėluoti į darbą, o mokykloje vaikams veiklos netruks iki pačios darbo pabaigos.

LSMU gimnazijos Pradinės mokyklos direktorės, Lietuvos pradinio ugdymo mokyklų atstovų asociacijos prezidentės Aušros Burbienės teigimu, mokykloje vaikai įgis ne tik mokslo žinių – čia bus ugdomos ir bendrosios kompetencijos, tokios kaip pasitikėjimas savimi, bendradarbiavimas ir komunikavimas, gebėjimas spręsti problemas, iniciatyvumas, kūrybiškumas, taip pat bus mokoma, kaip reikia tinkamai mokytis. Pasak direktorės, mokykla turės ir daugiau privalumų, dėl ko skirsis nuo kitų miesto mokyklų.

Pirmoji Lietuvoje

A. Burbienė pabrėžia, kad pradinė mokykla yra pirmoji, kurios savininkas – universitetas, tad svarbi mokyklos užduotis – ruošti būsimus prestižinės LSMU gimnazijos moksleivius ir LSMU studentus. „Tai ir yra pagrindinis tikslas – ruošti vaikus pagal tarpusavyje suderintas priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ir aukštojo mokslo programas, ugdyti jų bendrąsias vertybines savybes, nuo mažumės auginti atsakingus ir pilietiškus žmones“, – sako mokyklos direktorė.

Pasak jos, net jei vaikas vėliau pasirinks kitą, ne gamtos mokslų sritį, nereikėtų pergyventi, kadangi baigę Pradinę mokyklą mokiniai bus įgiję ne tik mokslo žinių, bet ir daugybę bendrųjų kompetencijų. Šios žinios ir gebėjimai ateityje bus nepamainomos visose srityse.

LSMU pradinė mokykla / A. Koroliovo nuotr.

Mokykloje ugdymas bus orientuotas į aukštesniuosius vaikų gebėjimus ir leis pasiekti ženkliai geresnių rezultatų, o tai gerokai skiriasi nuo įprastų pradinukų mokymo programų. A. Burbienės teigimu, įprasta ugdymo programa ir vadovėliai Lietuvoje yra parašyti taikantis prie vidutinių vaikų gebėjimų. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl geriausiai besimokantys vaikai negali pilnai atskleisti savo gebėjimų potencialo.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad tada, kai mokymo procesas yra orientuotas į vaiko aukštesnius gebėjimus, net silpniau besimokantys vaikai pasiekia iki 20 proc. geresnių rezultatų“, – sako mokyklos direktorė.

Svarbiausia sveikas žmogus

„Mes ugdysime sveiką žmogų“, – drąsiai teigia A. Burbienė. Visos dienos mokykloje bus kuriama emociškai ir fiziškai saugi aplinka, laikomasi mokymosi ir poilsio režimo. Pirmiausiai vaikai saugiai ir be streso pasieks mokyklą, kuri duris atvers 7 val. ryto. Pamokos prasidės tik 9 val., tad tėvai galės atvežti vaikus iš anksto, kad jie galėtų ramiai pasiruošti, adaptuotis prieš laukiančią mokslo dieną, o mokiniai mokysis dirbti ir gyventi mokykloje, lyg namuose.

LSMU pradinė mokykla / A. Koroliovo nuotr.

Mokyklos programa bus sudėliota taip, kad vaikai būtų užimti iki 16 val., tačiau, jei tėvai atžalas norės pasiimti vėliau, mokyklos veikla truks iki 18 val. „Sveiko žmogaus ugdymas neatsiejamas nuo emocinio intelekto, o toks režimas – vienas tinkamesnių gerai vaiko emocinei būklei palaikyti“, – įsitikinusi A. Burbienė.

Pasak jos, dalis dienos bus orientuota ir į pagrindinius vaiko fizinės sveikatos poreikius – judėjimą, buvimą gryname ore, sveiką mitybą. Mokykloje veiks valgykla, kurioje du kartus per dieną bus gaminamas pilnavertis maistas, o norimus patiekalus išankstiniame dviejų savaičių maitinimo meniu tėvai galės užsakyti ir apmokėti per mobiliąją programėlę.

Didelėje mokyklos teritorijoje suplanuotas ir didžiulis sporto kompleksas, kuris užtikrins vaikų sveiko judėjimo poreikius, o mokyklos ugdymo plane kasdien bus numatyti ne trumpesni nei vienos valandos užsiėmimai gryname ore.

Vadovės teigimu, mokyklos materialinė bazė, taip pat emociškai saugi ir patogi aplinka leis vystytis vaikų emociniam intelektui. Papildomai bus siūloma ir kitų užsiėmimų, kurie gerins vaikų emocinę sveikatą – meno terapija, teniso pamokos ir reguliarios išvykos į baseiną, parkus, teatrus, muziejus, parodas ir pan.

„Gebėjimo atpažinti ir valdyti savo emocijas vystymas yra vienas iš mūsų tikslų, kaip ir lygiavertis bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymas“, – sako A. Burbienė.

LSMU pradinė mokykla / A. Koroliovo nuotr.

Namų aplinka

Mokyklos vadovė A. Burbienė pabrėžia ir dar vieną mokyklos privalumą – kiekvienai klasei numatytas erdvias, net 150 kv. metrų patalpas, kurias sudaro pagrindinė klasės erdvė, skirta mokymosi procesams, poilsio zona vaikų žaidimams ir bendravimui, drabužinė bei kiekvienai klasei individualios asmens higienos patalpos – tualetai ir prausyklos.

Mokykloje kuriami ir specializuoti kabinetai – gamtos mokslų, muzikos, dailės, dviejų užsienio kalbų – anglų ir prancūzų, mat mokykloje bus įgyvendinama ankstyvojo dvikalbio ugdymo programa ir vyks gamtamokslinis patirtinis ugdymas anglų kalba.

Didžiulėje net dviejų hektarų ploto teritorijoje visa infrastruktūra ilgainiui bus visiškai pritaikyta naujos mokyklos poreikiams. Itin ramioje vietoje Kaune, Žeimenos gatvėje, nuo rugsėjo duris atversianti Pradinė mokykla vaikus pasitiks visiškai atnaujintomis vidaus patalpomis, iki žiemos planuojama pabaigti mokyklos fasado renovacijos darbus, o kitąmet įrengti sporto kompleksą, kuriame bus futbolo stadionas, krepšinio ir lauko teniso aikštelės, atskiras persirengimo ir higienos kambarių pastatas.

Visos klasės yra aprūpintos naujais baldais, išmaniosiomis lentomis, naujais kompiuteriais, o kiekvienas vaikas – nauju „Apple“ prekinio ženklo planšetiniu kompiuteriu. Mokykloje bus sporto ir renginių salės, erdvi biblioteka, valgykla, poilsio zonos.

LSMU pradinė mokykla / A. Koroliovo nuotr.

Bendradarbiaus su universitetais

Su LSMU gimnazijos Pradine mokykla bendradarbiaus ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), todėl vaikai susipažins ne tik su LSMU, bet ir naudosis VDU materialine baze, laboratorijomis. Bendradarbiaujant bus organizuojamos studentų praktikos, atliekami moksliniai tyrimai, keliama mokytojų kvalifikacija.

„Vaikams labai svarbu patiems pamatyti, pačiupinėti, pabandyti, todėl planuojama lankytis Botanikos sode, veterinarijos klinikose ir kitose vietose, kur vaikai galės gyvai tyrinėti gamtą ir daryti atradimus“, – apie ugdymo detales kalba A. Burbienė.

Direktorė teigia, kad mokykla yra pasirengusi priimti iki 340 mokinių: po 3 komplektus pirmų, antrų, trečių ir ketvirtų klasių ir dvi priešmokyklinio ugdymo klases. Planuojama, kad klasėse mokysis po 20 mokinių. Mokykloje jau suformuotas mokytojų kolektyvas, čia pakviesta dirbti 18 mokyklos vertybėms pritariančių pedagogų. Jei mokinių susirinktų daugiau, mokytojų taip pat gali daugėti.

LSMU pradinė mokykla / A. Koroliovo nuotr.

Mokestis vienam moksleiviui, lyginant su kitomis Kaune veikiančiomis privačiomis mokymo įstaigomis, Pradinėje mokykloje gana konkurencingas – 300 eurų per mėnesį. Į šią kainą įskaičiuotas mokytojų ir personalo darbo užmokestis, ugdymui reikalingi vadovėliai ir pratybos, muziejų, teatrų, parkų ir visų kitų išvykų kaina, transporto išlaidos, baseino lankymas, anglų ir prancūzų kalbų mokymas, teniso užsiėmimai, apsauga, interneto ir kitos paslaugos. Pasak A. Burbienės, nėra siekiama pelno, todėl kaina siekiama padengti realias išlaidas.

„Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kuria naujo požiūrio, paremto sveiko žmogaus ugdymu, visos dienos mokyklą, kuri bus aprūpinta naujausiomis technologijomis. Universiteto investicijos į šį projektą tikrai labai didelės ir vertos pagarbos, todėl nekantriai laukiame naujųjų mokslo metų“, – sako A. Burbienė.

Daugiau informacijos: el. p. pradine@lsmugimnazija.lt, tel. +370 619 77993. Sekite mokyklą soc. tinkle „Facebook“.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsako advokatė: ar sulaukę pilnametystės vaikai privalo išlaikyti savo tėvus?

Įspėja apie sukčius: prisidengę VMI vardu kviečia gyventojus investuoti į kriptovaliutą

Fiksuoja skaitytojai: vyrai rizikuoja, kad tik Kaune būtų gražu

Iš sostinės į Kauną perkeltas ekstremalių sveikatai situacijų centras

Įspėjimas apie didelį oro užterštumą: specialistai pataria neiti iš namų

Kauno savivaldybė džiaugiasi naujais ribojimais, bet nežino, kaip juos įgyvendinti

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali (papildyta)

Mokymai medikams kvepia afera: SAM sumokėjo keliasdešimt kartų brangiau

Koronavirusas Kaune: infekcijos užkratas sparčiai plinta muzikiniame teatre ir policijos komisariate

Per parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis