Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis – Kas vyksta Kaune

Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

BNS 2020/08/06 19:54
VSAT, Ignalinos rajono savivaldybės nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Ignalinoje ketvirtadienį iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis afganistanietis. Ant kojų sukelti policijos ir Valstybės sienos apsaugos (VSAT) pareigūnai, tačiau vyras dar nerastas.

Apie incidentą feisbuke pranešė Ignalinos rajono savivaldybė: „Rugpjūčio 6 dieną, apie 15 val., Ignalinos rajono savivaldybės vadovai gavo pranešimą, kad iš savivaldybės įrengtų izoliacijos patalpų pabėgo Afganistano pilietis, sergantis COVID-19 liga. Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir policijos pareigūnai nedelsiant ėmėsi veiksmų jam sulaikyti.“

Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Artūras Česliokas, afganistanietis buvo izoliuotas beveik mėnesį. „Šį penktadienį būtų buvusios keturios savaitės. Gyvenimo sąlygos jam buvo suteiktos tikrai geros, tris kartus per dieną buvo maitinamas. (…) Spėju, kad jo tikslas buvo ne Lietuva, o kitos Europos šalys, todėl ir pabėgo“, – sakė jis.

Anot A. Česlioko, dar šią savaitę užsieniečiui buvo atliktas pakartotinis testas dėl koronaviruso, jis – teigiamas.

Vėliau ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas BNS teigė, kad pabėgęs užsikrėtusysis dar nesurastas. „Paieška dar vyksta“, – komentavo jis.

VSAT duomenimis, afganistanietis buvo pateikęs prašymą dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo. Gyventojai įspėjami būti atsargūs, jų prašoma pastebėjus įtartiną asmenį pranešti policijai.

Už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą, kai dėl to sukeliamas pavojus kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, Baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienų metų.

PATVIRTINTA NAUJŲ LIGOS ATVEJŲ PER VAKAR DIENĄ:
*Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

LIETUVOJE PATVIRTINTŲ LIGOS ATVEJŲ

Pasveikusių viso

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA