Iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis Afganistano pilietis

VSAT, Ignalinos rajono savivaldybės nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ignalinoje ketvirtadienį iš izoliacijos patalpų pabėgo koronavirusu sergantis afganistanietis. Ant kojų sukelti policijos ir Valstybės sienos apsaugos (VSAT) pareigūnai, tačiau vyras dar nerastas.

Apie incidentą feisbuke pranešė Ignalinos rajono savivaldybė: „Rugpjūčio 6 dieną, apie 15 val., Ignalinos rajono savivaldybės vadovai gavo pranešimą, kad iš savivaldybės įrengtų izoliacijos patalpų pabėgo Afganistano pilietis, sergantis COVID-19 liga. Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir policijos pareigūnai nedelsiant ėmėsi veiksmų jam sulaikyti.“

Kaip BNS informavo savivaldybės atstovas Artūras Česliokas, afganistanietis buvo izoliuotas beveik mėnesį. „Šį penktadienį būtų buvusios keturios savaitės. Gyvenimo sąlygos jam buvo suteiktos tikrai geros, tris kartus per dieną buvo maitinamas. (…) Spėju, kad jo tikslas buvo ne Lietuva, o kitos Europos šalys, todėl ir pabėgo“, – sakė jis.

Anot A. Česlioko, dar šią savaitę užsieniečiui buvo atliktas pakartotinis testas dėl koronaviruso, jis – teigiamas.

Vėliau ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Rokas Pukinskas BNS teigė, kad pabėgęs užsikrėtusysis dar nesurastas. „Paieška dar vyksta“, – komentavo jis.

VSAT duomenimis, afganistanietis buvo pateikęs prašymą dėl laikino teritorinio prieglobsčio suteikimo. Gyventojai įspėjami būti atsargūs, jų prašoma pastebėjus įtartiną asmenį pranešti policijai.

Už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą, kai dėl to sukeliamas pavojus kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, Baudžiamasis kodeksas numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienų metų.

65 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Atsako advokatė: ar sulaukę pilnametystės vaikai privalo išlaikyti savo tėvus?

Įspėja apie sukčius: prisidengę VMI vardu kviečia gyventojus investuoti į kriptovaliutą

Fiksuoja skaitytojai: vyrai rizikuoja, kad tik Kaune būtų gražu

Iš sostinės į Kauną perkeltas ekstremalių sveikatai situacijų centras

Įspėjimas apie didelį oro užterštumą: specialistai pataria neiti iš namų

Kauno savivaldybė džiaugiasi naujais ribojimais, bet nežino, kaip juos įgyvendinti

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali (papildyta)

Mokymai medikams kvepia afera: SAM sumokėjo keliasdešimt kartų brangiau

Koronavirusas Kaune: infekcijos užkratas sparčiai plinta muzikiniame teatre ir policijos komisariate

Per parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis