Kauniečiai apsiginklavę: rasta ne tik krūva šovinių, bet ir neteisėtas ginklas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) trečiadienio įvykių suvestinėse sužibėjo kiek neįprastos radybos. Panašu, kad kauniečiai savo saugumu rūpinasi kaip įmanydami, tačiau nė nesusimastydami apie privalomus leidimus šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims.

Kauno apskrities VPK pareigūnai vakar, rugpjūčio 5 dieną, pradėjo net tris ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Trečiadienį, apie 11 val., P. Kalpoko gatvėje tvarkant mirusio giminaičio namą rastos dėžutės su 116 įvairaus kalibro šovinių bei 36 kapsulės. Šaudmenys paimti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kiek vėliau, apie 11.30 val., Pramonės prospekte esančiame bute rasti ir paimti 22 įvairaus kalibro šoviniai bei pistoleto dėtuvė. Apklaustas 1971 metais gimęs vyras, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Trečiadienio pavakarę, apie 17.50 val., Juodkrantės gatvėje tvarkant daiktus garaže rastas neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Remiantis Baudžiamuoju kodeksu, tas, kas neturėdamas leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tuo tarpu Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas nurodo, kad ginklus ir šaudmenis leidžiama laikyti asmenims, turintiems licencijas. Leidimas laikyti ginklus suteikia teisę įsigyti šaudmenų tik tam ginklui, kuris nurodytas minėtame leidime ar ginklo pažymėjime.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Fiksuoja skaitytojai: vyrai rizikuoja, kad tik Kaune būtų gražu

Iš sostinės į Kauną perkeltas ekstremalių sveikatai situacijų centras

Įspėjimas apie didelį oro užterštumą: specialistai pataria neiti iš namų

Kauno savivaldybė džiaugiasi naujais ribojimais, bet nežino, kaip juos įgyvendinti

Smarvė Kaune baisi, o atsakyti iš kur – niekas negali (papildyta)

Mokymai medikams kvepia afera: SAM sumokėjo keliasdešimt kartų brangiau

Koronavirusas Kaune: infekcijos užkratas sparčiai plinta muzikiniame teatre ir policijos komisariate

Per parą Lietuvoje nustatytas 91 naujas koronaviruso atvejis

Tarp kandidatų Savanorių apygardoje – Matijošaitis: ar tai sutapimas?

Seimas priėmė draudimus dėl rūkymo balkonuose (papildyta)