Dėl koronaviruso plitimo svarstoma visų atvykstančiųjų į Lietuvą registracija: formą turės užpildyti dar lėktuve

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą ir lengviau atsekti galimai užsikrėtusius asmenis, svarstoma visų grįžtančiųjų registracija dar lėktuvuose, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Šiuo metu rengiami operacijų vadovo sprendimai ir, atrodo, jau greitu laiku juos išvysime. (…) Yra planuojama paprašyti registruotis visų. Taip, tai bus nepatogu, tikrai bus nepatogu, bet jei yra neatsakingų asmenų, dėl jų kenčia visa visuomenė“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Lingienė.

„Patys vežėjai, organizatoriai kelionių būtų atsakingi, kad žmonės registruotųsi“, – pridūrė NVSC atstovė.

Anot jos, planuojama, kad į Lietuvą atvykusieji dar lėktuve užpildytų registracijos formą. R. Lingienės teigimu, tokių priemonių imtis skatina augantis įvežtinių atvejų skaičius.

Be to, jei situacija Lietuvoje ir toliau blogėtų, registruotis turėtų būti įpareigoti ir įvairiuose renginiuose dalyvaujantys žmonės.

„Renginiuose turim užsikrėtimų ir nemažai. Festivaliai, įvairūs koncertai, miesto šventės – turim užsikrėtimų iš tokių vietų. Epidemiologams labai sunku toje minioje surasti asmenį, kurio ieškai“, – kalbėjo ji.

„Be abejo, tai būtų daroma laikantis visų asmens duomenų saugumo reikalavimų, juos išlaikant teisingą laiką ir sunaikinant. Pasaulyje tokių atvejų yra“, – pridūrė NVSC atstovė.

Ji taip pat teigė, kad su Sveikatos apsaugos ministerija galimos koronaviruso valdymo priemonės nuolat aptariamos, nagrinėjama ir kitų šalių patirtis. Pasak R. Lingienės, pirmiausia svarstomos „pačios minkščiausios priemonės“.

Šiuo metu grįžusiems ar atvykusiems iš paveiktų šalių būtina užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, tačiau, anot NVSC atstovės, dalis žmonių šį reikalavimą ignoruoja.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Lietuvoje, nuo šeštadienio privalomas kaukių dėvėjimas grąžintas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose, oro uostuose, viešajame transporte, laisvalaikio ir pramogų vietose, paslaugas teikiančiose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir įmonėse. Už šio reikalavimo nesilaikantiems grės piniginės baudos.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų VDU studentas ir darželių darbuotojai

Supleškėjo prie Birštono apžvalgos bokšto naujai įrengta kavinė

A. Veryga: keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka

Skaičiai mažėti neskuba: Lietuvoje užfiksuotas 61 naujas koronaviruso atvejis

Rudeniškas vėjas pridarė žalos: lūžtantys medžiai Kaune virto ant automobilių

Kauno tardymo izoliatoriuje – koronavirusas: infekcija nustatyta areštuotam nepilnamečiui

Pasieniečių vadas: eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai

A. Lukašenka uždaro sieną su Lietuva (papildyta)

Nosį riečiančio kvapelio Kaune įtraukęs ministras: ši gamykla yra ant ribos

Atskleidė, kiek nuo kitų metų gali kilti MMA: toks ženklus augimas turės neigiamų padarinių