Aktualu moksleiviams: egzaminų perlaikyme bus privaloma dėvėti kaukes

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo rugpjūčio pirmos dienos Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose patalpose, kaukes privaloma dėvėti ir brandos egzaminų pakartotinės sesijos metu, pirmadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Antradienį įvyks paskutinis pakartotinės sesijos egzaminas – moksleiviai laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

„Atvykdami į brandos egzaminą mokiniai privalo ne tik turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą, bet ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, nes privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

NŠA taip pat atkreipia dėmesį, kad atvykdami į brandos egzamino centrus, kandidatai turi būti sveiki, neturėti pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų įpareigojimų, neleidžiančių dalyvauti egzamine.

Tų, kuriems pasireikš viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai – karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir panašūs simptomai – prašoma į egzaminų centrus nevykti.

„Jeigu minimi požymiai pasireikš egzamino metu, būtina nedelsiant iš jo pasišalinti ir skambinti karštąja koronaviruso linija 1808“, – teigiama pranešime.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas

Tūkstančiai vaikų Kaune išbandė unikalias pamokas: žinios ir įgūdžiai pravers visam gyvenimui

Už beveik 2 mln. eurų pirkti monitoriai ligoninėms – netinkami naudoti

Sinoptikai: saulės spindulių dar sulauksime

IX forto monumentą atgaivins masinis rumunų menininkės projektas

Pasaulinio garso smuikininkė su Kauno bigbendu kvies atrasti paslėptą akmenį

Prieš savaitę „pasižymėjęs“ pareigūnų eskortas toliau siautėja Kauno keliuose