Kaukes jau dėvintys kauniečiai: virusas niekur nedingo

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo šeštadienio įsigaliojanti nauja tvarka, kuomet uždarose patalpose bus privalomas veidą dengiančių kaukių dėvėjimas, viešoje erdvėje sulaukė dviprasmiškų kauniečių nuomonių. Dalis jų piktinasi naujais reikalavimais, o sutikti Kauno gatvėse ir jau dėvintys kaukes – tvirtina besisaugantys ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.

Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu kaukes dėvėti viešajame transporte, prekybos ir paslaugų teikimo vietose bus privaloma tik nuo rytojaus, tačiau penktadienio popietę sutikti kauniečiai kaukėmis veidą noriai dengia jau šiandien.

„Aš manau, kad viena diena nieko nepakeis, šiandien be kaukių, rytoj – su kaukėm. Tai aš ir šiandien virusą galiu pasigauti“, – savo poziciją dėstė kaunietė. Tiesa, šypsenas po medicininėmis ar savo pačių pasisiūtomis kaukėmis slepia ne tik senjorai, bet ir jauni kauniečiai, būtent jie ir linki miestiečiams daugiau iniciatyvos ir nepamiršti saugotis nuo sparčiai plintančios infekcijos.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pagal patvirtintas taisykles, kaukės minėtose vietose bus vėl privalomos visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, kur ši prievolė galios tik darbuotojams. Kaukes turės dėvėti ir valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių lankytojai taip pat ir lankytojus aptarnaujantys darbuotojai.

Kaukių bus galima nedėvėti teikiant specifines paslaugas, tokias kaip barzdos skutimą ar panašiai bei lankantis sporto klubuose. Detalų reikalavimų sąrašą galite rasti čia.

218 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

A. Veryga neabejoja, kad į raudonąjį sąrašą netrukus pateks dauguma didžiųjų savivaldybių

Tiesioginė transliacija: populiariausios manipuliacijos COVID-19 tema, kaip „nepasimauti“?

„Evolution Lithuania“ atidaro transliacijų studiją Kaune (foto)

G. Vainauskas ir R. Paksas pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu (papildyta)

A. Veryga apie pacientų gydymą: gali būti ribojamos planinės paslaugos, bet skubi pagalba bus teikiama

Epidemiologai nebeištiria visų naujų atvejų: koronaviruso sąrašuose daugiau mokyklų ir ligoninių

Augantys koronaviruso skaičiai: per parą Lietuvoje nustatyti 442 nauji susirgimai, mirė dar vienas žmogus

Antrajai koronaviruso bangai Lietuvos mokslininkai prognozuoja kelis scenarijus: siūlo apsiriboti bendravimu tik savo „burbule“

Skaitytojų nuomonė: ar tinka lietuvišką mokyklą Kaune vadinti „ГИМНАЗИЯ“?

Kauno zoologijos sodas skelbia mainus ir laukia moliūgais nešinų lankytojų