Į darbą grįžtantis A. Veryga aptars stringančią e.sveikatos sistemos veiklą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į darbą penktadieniui grįžtantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi bei Registrų centro vadovu Sauliumi Urbanavičiumi aptars atkurtos e.sveikatos sistemos veiklą ir jos trikdžius.

„Jie aptars atstatytą e.sveikatą ir jos trikdžius, nes, nepaisant to, kad jos veikimas atstatytas, trikdžių iki šiol vis pasitaiko. Apie tai mus informuoja medikai. Bus aptariami sprendimai, kaip būtų galima tuos trikdžius pašalinti, kad e.sveikata pilnai veiktų ir netrikdytų nei medikų darbo, nei pacientų kasdienybės“, – BNS sakė ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Anot jos, vėliau ministras planuoja susitikti su Lietuvos vaistinių asociacijos vadove Kristina Nemaniūte-Gage bei Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Norkūnaite-Sasnauskiene.

„Taip pat bus kalbama apie problemas susijusias su e.sveikatos trikdžiais. Kurį laiką nebuvo galima naudotis elektroniniais receptais, bet buvo galimybė vaistus išduoti pagal popierinius receptus, tačiau dabar yra kitokių nesklandumų, nes dubliuojasi kai kuriais atvejais receptai“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

Pasak ministro patarėjos, susitikimo metu bus aptariami ir kiti su e.sveikata susiję „techniniai nesklandumai“.

Galėtų prižiūrėti ligonių kasa

Kylant problemoms dėl e.sveikatos, serverius galėtų prižiūrėti ligonių kasa. Tokią galimybę penktadienį trumpam iš atostogų į darbą grįžtantis ministras sako aptarsiantis su Registrų centro vadovu Sauliumi Urbanavičiumi ir ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi.

„Jei yra problemos fizinės, su serverių laikymu, galbūt svarstysime variantus, kur mūsų sistemoje tokie serveriai galėtų būti laikomi. Turime Valstybinę ligonių kasą ir galbūt ten galėtų elektroninė sveikata persikelti. Kalbėsime apie visas įmanomas alternatyvas, kad ateityje panašūs dalykai nepasikartotų“, – LRT radijui penktadienį tvirtino jis.

A. Veryga tai pat patikino, kad iki minėto incidento ministerijos pagalbos dėl serverių sistemai nebuvo prašoma, o visi kiti su e.sveikata susiję „anksčiau išsakyti poreikiai buvo tenkinami“.

„Man keistai nuskambėjo pasakymai, kad buvo kreiptasi dėl kažkokių rezervinių pajėgumų iš Registrų centro – aš tokių kreipimųsi neprisimenu, jei kalbėti bendrai dėl atsarginių kopijų rezervo ar panašių dalykų“, – teigė jis.

Primename, kad praėjusią savaitę po Vilniuje vykusios liūties trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla.

E.sveikatos sistema neveikė kiek daugiau nei savaitę, ji buvo atkurta antradienį popiet.

Planinės paslaugos gydymo įstaigose

Be to, su Valstybinės ligonių kasos atstovais planuojama aptarti naujausią informaciją, susijusią su paslaugų atnaujinimu gydymo įstaigose.

Birželį daugiau kaip 80 proc. stacionarinių paslaugų apimčių atnaujinusios buvo 14 šalies ligoninių. 70–80 proc. paslaugų apimčių pasiekė 19 ligoninių, 50–70 proc. – 26, o devynios ligoninės teikė mažiau nei pusę stacionarinių paslaugų.

Šiuo metu gydymo įstaigoms siekiant kompensuoti dėl koronaviruso sumažėjusio pacientų srauto patirtus nuostolius, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji metinės sutartinės sumos.

Pagal ministro nurodymą, sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti tokį finansavimą, liepą turi būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaunietė šokiruota: pareigūnai bandė primesti girtumą

Atvykstantiems iš Lenkijos bus taikomos išimtys: ne visiems teks izoliuotis

Tuščius pažadus dalinusios kaunietės stos prieš teismą – išviliojo įspūdingą sumą pinigų

Savanorių prospekte sutriko troleibusų eismas: gedimo rasti dar nepavyko (papildyta)

Valdovų rūmuose apdovanojimus atsiėmė sėkmingiausi šalies abiturientai

Įspėjimas iš ministerijos – puošnias kaukes dėvintiems gyventojams gresia stambios baudos

Lietuvos grūdų augintojai atsidūrė Kinijos akiratyje - praneša geras naujienas

Svarbi informacija vairuotojams: Akademijoje keičiasi eismo tvarka

Pranešama apie dar vieną dingusį kaunietį – reikalinga pagalba

Po atskleistos „Grill London“ šešėlinės veiklos darbuotojų algos šoko aukštyn