Kaune apsilankęs A. Veryga įvardijo galimus tolesnius žingsnius po privalomų kaukių grąžinimo – Kas vyksta Kaune

Kaune apsilankęs A. Veryga įvardijo galimus tolesnius žingsnius po privalomų kaukių grąžinimo

delfi.lt / Simona Voveriūnaitė 2020/07/30 13:09
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vis dar atostogaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį Kaune žurnalistams pasakė, kodėl nusprendė susitrumpinti atostogas. Taip pat ministras įvertino vis prastėjančią epidemiologinę situaciją šalyje ir galimybę, kad tai paveiktų planuojamus Seimo rinkimus.

Ministras teigė, kad vis augantys nauji koronaviruso atvejai kelia nerimą. Tačiau Seimo rinkimų, anot ministro A. Verygos, nukelti nereikės.

„Tikrai būtų pats baisiausias scenarijus, tikiuosi kad jis niekada neišsipildytų, yra visos įmanomos priemonės, kad visas vyktų kaip reikiant“, – apie galimybę atšaukti artėjančius Seimo rinkimus LVŽS spaudos konferencijoje Kaune sakė A. Veryga.

Vis dar atostogaujantis ministras įvertino ir dabartinę situaciją šalyje. Jo teigimu, kaip ir buvo planuota, pasikeitus rodikliams, buvo grąžintos privalomos veido kaukės.

„Prezidento pasakymas yra tikrai logiškas – kai kurie jų jau buvo sudėlioti, jūs turbūt prisimenat dar prieš (mano, aut. p.) atostogas mes kalbėjome apie 5 atvejus 100 tūkst. gyventojų, kada Vyriausybė jau turėtų svarstyti dėl kaukių, tai ir įvyko, būtent vakar. Sekantis rodikliai bus susiję su testavimo intensyvinimu, ligoninių tam tikrais režimais“, – sakė jis.

„Sienų ir dabar yra tam tikri rodikliai sudėlioti, žinome ir dabar esame prisirišę su tam tikrais susitarimais su Baltijos šalimis, derinamės, neveikiame visiškai atskirai. Tikiuosi, kad šį kartą Europa kaip bendrija turės truputį bendresnę strategiją, nebus taip, kad šalys atskirai viską darys. Bet jeigu reikės, tai sprendimus mes priimsime ir greičiau“, – kalbėjo ministras.

Nusprendė susitrumpinti atostogas

Ministras juokėsi, kad prezidentas Gitanas Nausėda nei barė, nei rekomendavo atostogas susitrumpinti.

„Tikrai prezidentas nei barė, nei rekomendavo. Prezidentui pristačiau savo planus, kaip planuoju šiame režime dirbti, tą vakar prezidentūra ir iškomunikavo. (…) Nusprendžiau penktadieniais grįžti, būsiu, susitrumpinsiu savaite atostogas. Dabar jau aiškiai matosi, kad ministrams, kuriems medicina nėra jų sritis, yra sunku išaiškinti kai kuriuos dalykus.

Kad ir kokia kritika, vienam ar kitam mano kolegai, nėra reikalinga. Jei manęs pareikalautų paaiškinti, kaip keliai tiesiami, kaip yra su teisėsauga, negalėčiau kompetentingai to padaryti“, – kalbėjo ministras A. Veryga apie jį pavadavusius kolegas.

Paklausus, ar galės toliau dirbti susitrumpinus atostogas, A. Veryga tikino, kad, matyt, užteks.

„Labai laukiau atostogų, jų labai reikėjo. Aš irgi esu žmogus, ne antžmogis. Reikia laiko, kad galėčiau pailsėti, pamiegoti. Tikiuosi, kad jų užteks“, – sakė jis.

Primename, kad A. Veryga trečiadienį po skambučio su šalies vadovu Gitanu Nausėda nusprendė sutrumpinti savo 5 savaičių atostogas iki 4 ir į darbą ateiti kiekvieną penktadienį.

Reaguojant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius kartu su Vyriausybe priėmė sprendimą grąžinti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose uždarose vietose nuo šeštadienio.

Per trečiadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.