Kaune apsilankęs A. Veryga įvardijo galimus tolesnius žingsnius po privalomų kaukių grąžinimo

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vis dar atostogaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį Kaune žurnalistams pasakė, kodėl nusprendė susitrumpinti atostogas. Taip pat ministras įvertino vis prastėjančią epidemiologinę situaciją šalyje ir galimybę, kad tai paveiktų planuojamus Seimo rinkimus.

Ministras teigė, kad vis augantys nauji koronaviruso atvejai kelia nerimą. Tačiau Seimo rinkimų, anot ministro A. Verygos, nukelti nereikės.

„Tikrai būtų pats baisiausias scenarijus, tikiuosi kad jis niekada neišsipildytų, yra visos įmanomos priemonės, kad visas vyktų kaip reikiant“, – apie galimybę atšaukti artėjančius Seimo rinkimus LVŽS spaudos konferencijoje Kaune sakė A. Veryga.

Vis dar atostogaujantis ministras įvertino ir dabartinę situaciją šalyje. Jo teigimu, kaip ir buvo planuota, pasikeitus rodikliams, buvo grąžintos privalomos veido kaukės.

„Prezidento pasakymas yra tikrai logiškas – kai kurie jų jau buvo sudėlioti, jūs turbūt prisimenat dar prieš (mano, aut. p.) atostogas mes kalbėjome apie 5 atvejus 100 tūkst. gyventojų, kada Vyriausybė jau turėtų svarstyti dėl kaukių, tai ir įvyko, būtent vakar. Sekantis rodikliai bus susiję su testavimo intensyvinimu, ligoninių tam tikrais režimais“, – sakė jis.

„Sienų ir dabar yra tam tikri rodikliai sudėlioti, žinome ir dabar esame prisirišę su tam tikrais susitarimais su Baltijos šalimis, derinamės, neveikiame visiškai atskirai. Tikiuosi, kad šį kartą Europa kaip bendrija turės truputį bendresnę strategiją, nebus taip, kad šalys atskirai viską darys. Bet jeigu reikės, tai sprendimus mes priimsime ir greičiau“, – kalbėjo ministras.

Nusprendė susitrumpinti atostogas

Ministras juokėsi, kad prezidentas Gitanas Nausėda nei barė, nei rekomendavo atostogas susitrumpinti.

„Tikrai prezidentas nei barė, nei rekomendavo. Prezidentui pristačiau savo planus, kaip planuoju šiame režime dirbti, tą vakar prezidentūra ir iškomunikavo. (…) Nusprendžiau penktadieniais grįžti, būsiu, susitrumpinsiu savaite atostogas. Dabar jau aiškiai matosi, kad ministrams, kuriems medicina nėra jų sritis, yra sunku išaiškinti kai kuriuos dalykus.

Kad ir kokia kritika, vienam ar kitam mano kolegai, nėra reikalinga. Jei manęs pareikalautų paaiškinti, kaip keliai tiesiami, kaip yra su teisėsauga, negalėčiau kompetentingai to padaryti“, – kalbėjo ministras A. Veryga apie jį pavadavusius kolegas.

Paklausus, ar galės toliau dirbti susitrumpinus atostogas, A. Veryga tikino, kad, matyt, užteks.

„Labai laukiau atostogų, jų labai reikėjo. Aš irgi esu žmogus, ne antžmogis. Reikia laiko, kad galėčiau pailsėti, pamiegoti. Tikiuosi, kad jų užteks“, – sakė jis.

Primename, kad A. Veryga trečiadienį po skambučio su šalies vadovu Gitanu Nausėda nusprendė sutrumpinti savo 5 savaičių atostogas iki 4 ir į darbą ateiti kiekvieną penktadienį.

Reaguojant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius kartu su Vyriausybe priėmė sprendimą grąžinti privalomą apsauginių veido kaukių dėvėjimą viešose uždarose vietose nuo šeštadienio.

Per trečiadienį Lietuvoje buvo patvirtinta 19 naujų koronaviruso atvejų.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

38 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaunietė šokiruota: pareigūnai bandė primesti girtumą

Atvykstantiems iš Lenkijos bus taikomos išimtys: ne visiems teks izoliuotis

Tuščius pažadus dalinusios kaunietės stos prieš teismą – išviliojo įspūdingą sumą pinigų

Savanorių prospekte sutriko troleibusų eismas: gedimo rasti dar nepavyko (papildyta)

Valdovų rūmuose apdovanojimus atsiėmė sėkmingiausi šalies abiturientai

Įspėjimas iš ministerijos – puošnias kaukes dėvintiems gyventojams gresia stambios baudos

Lietuvos grūdų augintojai atsidūrė Kinijos akiratyje - praneša geras naujienas

Svarbi informacija vairuotojams: Akademijoje keičiasi eismo tvarka

Pranešama apie dar vieną dingusį kaunietį – reikalinga pagalba

Po atskleistos „Grill London“ šešėlinės veiklos darbuotojų algos šoko aukštyn