E. sveikatos sistema veikia sklandžiai, bet pacientai neranda savo ligos istorijų – Kas vyksta Kaune

E. sveikatos sistema veikia sklandžiai, bet pacientai neranda savo ligos istorijų

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Antradienį Registrų centro specialistams atkūrus didžiausios šalyje informacinės sistemos E.sveikata veiklą, šios sistemos galimybėmis ir funkcionalumais vėl gali naudotis sveikatos priežiūros specialistai, vaistinės ir visi pacientai, tačiau dalis jų neranda savo ligos istorijų, o Registrų centras tvirtina atkūręs visus duomenis.

Nuo antradienio popietės, kai buvo atkurta E. sveikatos sistemos veikla, joje iš viso užfiksuota beveik 100 tūkst. pasirašytų elektroninių sveikatos dokumentų. Iki tol įprastai per dieną būdavo pasirašoma apie 200 tūkst. elektroninių dokumentų, rašoma registrų centro pranešime žiniasklaidai.

„Turimi duomenys liudija, kad sistema grįžo į įprastą veiklos ritmą. Džiaugiamės, kad visi vėl galime pasinaudoti šios visai valstybei svarbios sistemos galimybėmis. Vis dėlto, E. sveikatos veiklos atkūrimas yra tik pirmas žingsnis link to, kad ši informacinė sistema atitiktų valstybės ir visuomenės lūkesčius. Neatidėliodami spręsime dėl kritinės infrastruktūros plėtros bei didesnio saugumo užtikrinimo“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Didžiąją dalį per antradienį pasirašytų dokumentų sudarė elektroniniai receptai – jų iš viso pasirašyta beveik 40 tūkstančių. Įprastomis dienomis E. sveikatos sistemoje būdavo pasirašoma apie 50 e. receptų.

E. sveikatos sistemos duomenimis, per pusdienį vaistinėse su e. receptais buvo išduota beveik 13 tūkst. vaistų. Sistemoje taip pat užfiksuota beveik 22 tūkst. ambulatorinio apsilankymo aprašymų, daugiau kaip 7 tūkst. elektroninių siuntimų, per 2,5 tūkst. laboratorinių tyrimų užsakymų, išrašyta apie 1 tūkst. vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininių pažymų.

Atkūrus E. sveikatos sistemos veiklą, dalis prie sistemos prisijungusių pacientų nustebo joje neradę savo ligos istorijų. Tuo tarpu Registrų centras užtikrina, kad visi iki incidento E. sveikatos sistemoje sukaupti duomenys buvo sėkmingai atkurti, o pacientų informacijos sistemoje gali nebūti dėl to, kad sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje lankėsi asmuo, šios informacijos į sistemą nebuvo pateikusi.

Aktyviai E. sveikatos sistemoje nedalyvaujančių sveikatos priežiūros įstaigų pacientai, norintys savo ligos istoriją sekti elektroniniu būdu, apsilankymų pas gydytojus metu turėtų jų paprašyti informaciją pateikti ir į E. sveikatos sistemą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT