Reabilitacija Taline: Lietuvos rinktinė neturėjo vargo su Latvijos krepšininkais | Kas vyksta Kaune

Taline tęsiasi Estijos krepšinio 100-ojo gimtadienio proga šios šalies krepšinio asociacijos organizuojamas draugiškas „Baltijos kelio taurės“ turnyras. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrąją varžybų dieną, šeštadienio vakarą, išmėgino jėgas su Latvija ir įveikė varžovus rezultatu 82:59 (23:12, 26:15, 10:19, 23:13).

Kaip skelbia Lietuvos krepšinio federacija (LKF), Lietuvos rinktinė susitikimą pradėjo su Mantu Kalniečiu, Roku Jokubaičiu, Tomu Dimša, Tadu Sedekerskiu bei Mareku Blaževičiumi starto penkete.

Mūsiškiai rungtynes pradėjo sėkmingai ir po T. Dimšos, R. Jokubaičio bei M. Blaževičiaus taškų kiek atitrūko 7:1. Lietuviai toliau diktavo savo sąlygas (9:3), bet latviai nebuvo linkę lengvai nusileisti (9:6). Į žaidimą naudingai įsitraukė 5 taškus iš eilės surinkęs Laurynas Birutis (12:6). Lietuvos rinktinė nemažino apsukų ir daugiausiai M. Grigonio bei L. Biručio pastangomis susikrovė dviženklį pranašumą (17:6, 19:8, 21:10). Į Arno Butkevičiaus sumanų slalomą po krepšiu (23:10), varžovai atsakė dvitaškiu paskutinę kėlinio sekundę ir po pirmųjų 10 min. Lietuva pirmavo – 23:12.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M. Blaževičiaus (2-tšk.) ir A. Butkevičiaus (2+1 tšk.) taškais (27:12). Po M. Kalniečio 5 taškų iš eilės ekipas jau skyrė 17 taškų (33:16). Lietuvą į priekį tempė M. Blaževičius, R. Jokubaitis, o T. Sedekerskis latvių krepšį sudrebino įspūdingu dėjimu (41:24). Kėlinį dviem tolimais „šūviais“ baigė M. Grigonis ir skirtumas prieš ilgąją pertrauką išaugo iki 22 taškų – 49:27.

Nors trečiasis kėlinys prasidėjo M. Blaževičiaus bauda ir Luko Lekavičiaus dvitaškiu (52:27), Latvijos krepšininkai į tai atsakė atkarpa 0:13 ir sumažino deficitą iki 12 taškų (52:40). M. Grigonio dvitaškį neutralizavo dar vienas latvių spurtas ir lietuvių persvara aptirpo iki 8 taškų (54:46). Laimė, kėlinio pabaigą vainikavo L. Biručio metimas iš po krepšio ir Edgaro Ulanovo tritaškis ir po 30 min. kovos Lietuva a pirmavo – 59:46.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M. Grigonio tritaškiu (62:46). Į latvių tritaškį T. Sedekerskis atsakė taip pat tolima „bomba“ (65:49). L. Birutis ir L. Lekavičius dar labiau truktelėjo Lietuvą pirmyn (72:51). M. Kalnietis sugrąžino 25 taškų pranašumą (76:51). Dvikovos pabaiga buvo tik formalumas (78:57, likus 2 min.) ir Lietuvos rinktinė šventė įtikinamą pergalę – 82:59.

Lietuva: Marius Grigonis 19, Laurynas Birutis 13, Marekas Blaževičius 12, Mantas Kalnietis, Tadas Sedekerskis ir Lukas Lekavičius po 7, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius po 5, Rokas Jokubaitis 4, Edgaras Ulanovas 3 taškai.

Latvija: Robertas Berzinis 22, Edgaras Lasenbergas ir Andris Misteris po 9, Karlis Šilinis 7, Edmundas Elksnis 4, Artis Ate, Kristapas Dargais, Artjomas Butjankovas ir Marcis Šteinbergas po 2 taškus.

Kaip primena Lietuvos krepšinio federacija, penktadienį mūsiškiai žaidė su Estijos nacionaline komanda ir patyrė skaudų pralaimėjimą rezultatu 85:92 po pratęsimo. Estijos ir Latvijos rinktinės tarpusavyje kovos sekmadienį – nuo šio mačo rezultato priklausys, kas taps turnyro nugalėtoju.

Mūsų rinktinės stovyklą pieš mačą su latviais paliko Eimantas Bendžius, o į Taliną nevyko Artūras Gudaitis ir Arnoldas Kulboka.