Naujausi reitingai: dvi politinės partijos stiprina pozicijas

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Politinių partijų reitinge pozicijas stiprina valdantieji „valstiečiai“ ir opoziciniai konservatoriai, o trečioje vietoje esančių socialdemokratų atsilikimas didėja, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa.

„Abiejų partijų populiarumas paaugo, tačiau skirtumas tarp jų yra labai nedidelis. Ir praėjusį mėnesį, kai pirmi buvo konservatoriai, skirtumas buvo mažas, ir dabar, kai pirmi „valstiečiai“, jis taip pat yra mažas. Paklaidos ribose jos yra vienodos“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

Liepos mėnesį atlikto tyrimo metu už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą Seimo rinkimuose žadėjo balsuoti 17,6 proc. apklaustųjų. Birželį „valstiečių“ reitingas buvo 13,4 procento.

Už opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus liepą balsuoti ketino 17,2 proc. respondentų. Birželį juos palaikė 14,3 proc. apklaustųjų. V. Gaidžio teigimu, partijų reitingus galėjo kilstelėti išryškinta sąrašo vedlių Sauliaus Skvernelio ir Ingridos Šimonytės lyderystė.

„Mano matymu, kai partijos pateikė savo sąrašus, kas pirmas, kas antras, tai labai išryškėjo tai, kad juos veda galimi būsimi premjerai: vienas – esamas, kitas – norintis būti. Manyčiau, kad tai duoda kokybinį šuolį. Partijų konkurencija tarsi virsta dviejų galimų ministrų pirmininkų konkurencija, kas yra aiškiau, paprasčiau“, – aiškino sociologas.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija sulauktų 7,1 proc. apklaustųjų palaikymo (9,1 proc. birželį), už Darbo partiją balsuotų 6,2 proc. tyrimo dalyvių (4,6 proc. birželį). Opozicinis Liberalų sąjūdis gali tikėtis 4,7 proc. apklaustųjų palaikymo (4,3 proc. birželį).

Vietoje likviduojamos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos įkurta „Laisvė ir teisingumas“ sulauktų 3,7 proc. apklaustųjų paramos. Už „Tvarką ir teisingumą“ birželį būtų balsavę 3,1 proc. respondentų.

Apklausos duomenimis, Socialdemokratų darbo partija sulauktų 3,1 proc. palaikymo, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 2,2 proc., Centro partija Gerovės Lietuva – 1,6 proc., Laisvės partija – 1,6 proc., Krikščionių sąjunga – 0,6 proc. apklaustųjų paramos.

Paklausti, už kurią partiją balsuotų, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, 10,5 proc. apklaustųjų teigė, jog nebalsuotų, o 21,4 proc. – nežino.

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą liepos 10–18 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“. Apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas, vyresnis nei 18 metų.

112 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Košmariškai trečią kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ gavo antausį savo tvirtovėje

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose