Pasitikėjimas Lietuvos kariuomene pasiekė rekordines aukštumas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra aukščiausias per daugiau kaip 20 metų, rodo visuomenės nuomonės apklausos. Tokius rezultatus atskleidė šeštadienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ skelbiami „Vilmorus“ atlikto tyrimo duomenys.

„Kariuomenė yra trečioje vietoje, bet čia yra geriausias rezultatas per 22 metus. Laipsniškas augimas fiksuojamas 10 metų, nėra taip, kad įvyko kažkoks šuolis. Beveik du trečdaliai teigiamai kariuomenę vertina“, – reitingus BNS komentavo „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys.

„Žinoma, kartais subanguodavo tas augimas, pavyzdžiui, prisimenant „auksinių šaukštų“ skandalą, tada iš karto krito vertinimas, reikėjo metų ar kelių, bet reitingas vėliau atsistatė“, – pridūrė jis.

Apklausos duomenimis, kariuomenę teigiamai vertina 63,8 proc., neigiamai – 10,2 proc. respondentų.

„Tai institucija, kuri šiuo metu neturi neigiamų istorijų, jos materialinė bazė gerėja, daug bendradarbiaujama. (…) Lietuva palaipsniui priartėjo prie vakarietiško vertinimo. Taip ir turėtų būti“, – teigė V. Gaidys.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į išaugusį „Sodros“ vertinimą. Šia įstaiga pasitiki 58,6 proc. respondentų (52,6 proc. birželį) ir ji reitinge užima ketvirtą vietą.

„Greičiausiai tai susiję su valdžios skiriamomis vienkartinėmis išmokomis. Tai yra geriausias rezultatas po paskutinės krizės 2009–2010 metais. „Sodros“ teigiamas vertinimas buvo labai nukritęs, kai neteko žmonės pajamų“, – sakė bendrovės „Vilmorus“ vadovas.

Ugniagesiai gelbėtojai pagal pasitikėjimą yra pirmoje vietoje su 87,1 proc. palankių vertinimų. Policija užima antrąją vietą – ja pasitiki 67,5 proc., nepasitiki – 7,7 proc. apklaustųjų.

Tradiciškai mažiausiai gyventojai pasitiki partijomis – 6,6 proc. apklaustųjų, o nepasitikinčiųjų yra 59,2 procento. Seimu pasitiki 11,1 proc., nepasitiki – 59,7 proc. apklaustųjų. Teismais pasitiki 22,9 proc., nepasitiki – 27,9 proc. respondentų.

Reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą liepos 10–18 dienomis dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko „Vilmorus“. Apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas, vyresnis nei 18 metų.

128 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Prašoma visuomenės pagalbos: Kauno pareigūnai ieško į namus nesugrįžusio vyro

Susisiekimo ministerija inicijuoja ilgalaikę programą laivybai Nemunu atnaujinti

Kaune elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo dalinami šalmai

Šalia Kauno įkūrė krevečių auginimo ūkį: bandys užkariauti Europą

Kauno Sobore įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai

Kauno apskrities policininkams įkliuvo ne vienas gerokai įkaušęs vairuotojas

Lietuvoje patvirtinti dar 37 koronaviruso atvejai, 29 iš jų - Kauno apskrityje

Kauniečiai vėl užfiksavo neįprastą reiškinį virš Kauno

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą