Artėjant naujiems mokslo metams, mokytojai nebenori dirbti

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Artėjant naujiems mokslo metams darbą palikti nori 1,1 tūkst. pedagogų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išeitinėms išmokoms yra numačiusi 5,3 mln. eurų.

Ministerija sako, kad koronaviruso grėsmė gali būti viena iš priežasčių, paskatinusių pedagogus trauktis, bet ne vienintelė – darbą mokytojai palieka ir dėl pensinio amžiaus, ir dėl mažėjančių darbo krūvių regionuose.

Kaip nurodoma BNS ministerijos pateiktame atsakyme, 2018 metų išeitinių išmokų mokytojams fondu jau pasinaudojo 900 mokytojų.

Liepos 1 dienos Užimtumo tarnybos duomenimis, darbo ieškojo 1,8 tūkst. pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai, deklaruotos 133 laisvos darbų vietos.

Daugiausiai darbo ieško pradinių klasių mokytojai, tokių yra 306, laisvų darbo vietų – 22. Tarp labiausiai ieškančiųjų darbo taip pat yra kūno kultūros mokytojai (209), laisvų darbo vietų – dvi, anglų kalbos mokytojai (208), laisvų darbo vietų – 14, muzikos mokytojai (198), laisvų darbo vietų – 12, lietuvių kalbos mokytojai (127), laisvų darbo vietų – 17.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas sako, kad dalies mokytojų pasitraukimą galėjo lemti ir COVID-19, tačiau darbą paliekančiųjų skaičius smarkiai neišaugo.

„Aš manau, kad COVID-19 situacija kažkiek turėjo įtakos, nes per karantiną mes sulaukėme labai daug skambučių, kaip pasinaudoti tuo fondu, bet šiaip panašus mokytojų skaičius pasinaudojo išeitinėmis išmokomis ir 2018 metais, tik tuomet finansų skirta mažiau, bet prieš dvejus metus ir mokytojų atlyginimai buvo mažesni, tai ir išmokų fondas buvo apie 3 milijonai, šiandien reikia 5 milijonų“, – BNS sakė E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vyresnio amžiaus mokytojams, kurie nebenori dirbti pedagoginio darbo, moka išeitines išmokas.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas

Tūkstančiai vaikų Kaune išbandė unikalias pamokas: žinios ir įgūdžiai pravers visam gyvenimui