Artėjant naujiems mokslo metams, mokytojai nebenori dirbti – Kas vyksta Kaune

Artėjant naujiems mokslo metams, mokytojai nebenori dirbti

BNS / Milena Andrukaitytė 2020/07/20 19:39

Artėjant naujiems mokslo metams darbą palikti nori 1,1 tūkst. pedagogų, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išeitinėms išmokoms yra numačiusi 5,3 mln. eurų.

Ministerija sako, kad koronaviruso grėsmė gali būti viena iš priežasčių, paskatinusių pedagogus trauktis, bet ne vienintelė – darbą mokytojai palieka ir dėl pensinio amžiaus, ir dėl mažėjančių darbo krūvių regionuose.

Kaip nurodoma BNS ministerijos pateiktame atsakyme, 2018 metų išeitinių išmokų mokytojams fondu jau pasinaudojo 900 mokytojų.

Liepos 1 dienos Užimtumo tarnybos duomenimis, darbo ieškojo 1,8 tūkst. pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai, deklaruotos 133 laisvos darbų vietos.

Daugiausiai darbo ieško pradinių klasių mokytojai, tokių yra 306, laisvų darbo vietų – 22. Tarp labiausiai ieškančiųjų darbo taip pat yra kūno kultūros mokytojai (209), laisvų darbo vietų – dvi, anglų kalbos mokytojai (208), laisvų darbo vietų – 14, muzikos mokytojai (198), laisvų darbo vietų – 12, lietuvių kalbos mokytojai (127), laisvų darbo vietų – 17.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas sako, kad dalies mokytojų pasitraukimą galėjo lemti ir COVID-19, tačiau darbą paliekančiųjų skaičius smarkiai neišaugo.

„Aš manau, kad COVID-19 situacija kažkiek turėjo įtakos, nes per karantiną mes sulaukėme labai daug skambučių, kaip pasinaudoti tuo fondu, bet šiaip panašus mokytojų skaičius pasinaudojo išeitinėmis išmokomis ir 2018 metais, tik tuomet finansų skirta mažiau, bet prieš dvejus metus ir mokytojų atlyginimai buvo mažesni, tai ir išmokų fondas buvo apie 3 milijonai, šiandien reikia 5 milijonų“, – BNS sakė E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vyresnio amžiaus mokytojams, kurie nebenori dirbti pedagoginio darbo, moka išeitines išmokas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA