Daugiau nei 130 kilometrų pėsčiomis: kaunietis sukūrė unikalų maršrutą

K. Žemaičio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nors kelionę Vilnius-Kaunas daugelis esame įpratę įveikti mašina ar traukiniu, kaunietis Karolis Žemaitis atstumą tarp didžiausių Lietuvos miestų ryžosi nukakti pėsčiomis. Daugiau nei 130 kilometrų kelionės tikslas – vaizdingas maršrutas, kuriuo galėtų pasinaudoti kiekvienas aštresnių pojūčių ištroškęs keliautojas. 

„Jau seniai svajojau pėsčiomis iš sostinės pasiekti gimtąjį Kauną. Pradėjus ieškoti maršruto supratau, kad tokio nėra. Todėl nusprendžiau jį sukurti pats. Karantino metu daugelis ieškojo neatrastų lankytinų vietų Lietuvoje, todėl tikiu, kad mano patirtis gali būti naudinga ir kitiems, ieškantiems neįprasto nuotykio“, – pranešime žiniasklaidai teigė K. Žemaitis.

Planuojantiems panašią kelionę, trukusią beveik 60 valandų, kaunietis pirmiausia siūlo susitelkti ne į kilometrų iššūkį, o lankytinas vietoves ir unikalias patirtis.

„Einant darkart įsitikinau, kokia Lietuva įdomi ir įvairialypė, o jos grožį kaskart galima atrasti iš naujo. Šioje kelionėje sutiksite legendomis apipintą Napoleoną menančią senojo kelio Vilnius-Kaunas atkarpą. Neišvengiamai susidursite su Elektrėnų šilumine elektrine, kuri leis pasijusti tarsi fantastiniame filme. Žiežmarių obelų sodai alsuoja itališkos provincijos nuotaika, o Kauno marios ankstų rytą grožiu niekuo nenusileidžia Šveicarijos ežerų peizažui“, – įspūdžiais dalinosi keliautojas.

Iš Vilniaus į Kauną pėsčiomis / K. Žemaičio nuotr.

K. Žemaitis pripažįsta, jog užmojis vienu ypu pėsčiomis įveikti 130 kilometrų yra drąsus iššūkis. Visgi galimybė įprastą rutiną praturtinti unikalia patirtimi, pasak jo, nustelbia niūrias mintis ir leidžia geriau pažinti save patį.

„Galbūt važiuojant autostrada galime ne tik stabtelėti degalinėje kavos, bet ir trumpam palikti kelią, idant pasivaikščiotume po savo unikalumu alsuojantį gretimą miestelį. Elektrėnai, Žiežmariai, Rumšiškės ar bet kuri kita vieta visai šalia Kauno gali būti kelionės tikslu savaime.

Dirbant su užsienio svečiais ne kartą turėjau progą įsitikinti, kad nestandartiniai sprendimai programoje, leidžiantys išvysti netikėtas Lietuvos vietas, turi kur kas didesnį poveikį nei oficialios prezentacijos“.

K. Žemaičio sudarytą maršrutą pėsčiomis galite rasti čia.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tiesioginė transliacija: Jonava švenčia 270-tąjį gimtadienį

„Drąsos kelias“ sugrįžta – su N. Venckiene priešakyje veržiasi į Seimą

Du patyrę Kauno pareigūnai paslydo: pareikšti įtarimai

Branduolinės avarijos atvejui gyventojai raginami pasiruošti iš anksto

Gerą darbą padaryti norėję kauniečiai Sargėnuose papuolė į keistą situaciją

Nuo pirmadienio taikomi ribojimai atvykusiems iš Lenkijos ir dar trijų valstybių

Kauno „Akropolyje“ – humanoidų, robotų-šokėjų ir hologramų miestelis

Vien grįžtančiųjų registracija epidemiologai neapsiribos: į sąrašus gali būti įtraukti ir renginių dalyviai

Prezidentas G. Nausėda priverstas izoliuotis

Šilainių parduotuvėje siautėja vagišius – už įrankius susimokėti nepanoro